PracaBranża ITRynekPolecane tematy

Google tworzy w Krakowie zespół inżynierski chmury obliczeniowej

To drugie miasto, po Warszawie, gdzie koncern zatrudni wykwalifikowanych specjalistów i specjalistki z sektora IT do pracy przy najbardziej zaawansowanych technologiach chmurowych i projektach odpowiadających za infrastrukturę globalnego internetu. Rekrutacja krakowskiego zespołu już się rozpoczęła, a w najbliższych latach przewidywany jest wzrost zatrudnienia, poinformowali przedstawiciele Google.

Google tworzy w Krakowie zespół inżynierski chmury obliczeniowej
Fot. Google

Inżynierowie Google w Krakowie pracować będą w zespołach odpowiedzialnych za kluczowe elementy usług chmury obliczeniowej i globalnej infrastruktury internetowej. To m.in. platforma Content Delivery Network, pozwalająca przesyłać do internautów na całym świecie dane, multimedia oraz transmisję strumieniową z wykorzystaniem globalnej sieci Google, system Borg – zarządzający pracą centrów danych Google – czy usługi takie jak BigQuery, które są wykorzystywane przez największe światowe firmy do analizy ich danych.

“Rozwój naszych zespołów inżynierskich w Polsce wynika z potencjału, jaki widzimy – zarówno w zatrudnianiu najlepszych polskich ekspertów, jak i w oferowaniu tu pracy nad najbardziej zaawansowanymi technologiach inżynierom i inżynierkom z całego świata. Nasz krakowski zespół będzie prowadził w pełni samodzielne projekty tworzące kluczowe usługi i narzędzia – nie tylko te wykorzystywane przez klientów chmury Google, ale także odpowiadające za to, jak działa dzisiaj światowy internet” – skomentował Dan Decasper, wiceprezes firmy i szef polskich zespołów inżynieryjnych Google.

Inwestycja w Krakowie stanowi kolejny etap rozwoju obecności Google w Polsce. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku ogłoszono powstanie zespołu wsparcia dla klientów usług chmurowych w biurze Google we Wrocławiu, a także otwarcie Centrum Rozwoju Technologii Google Cloud w Warszawie. Z kolei w marcu Google ogłosił inwestycję w zakup i rozwój kompleksu biurowego The Warsaw Hub o wartości ok. 2,7 miliarda złotych. Wraz z powstaniem krakowskiego zespołu, pozostałe inwestycje firmy będą kontynuowane. Jednocześnie przewidywany jest dalszy rozwój obecności Google w Krakowie. Aktualnie otwarte stanowiska w tym zespole można znaleźć na stronie careers.google.com.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *