BranżaRynek

Grupa Komputronik kończy proces restrukturyzacji

Zarządca postępowania restrukturyzacyjnego Grupy Komputronik – kancelaria Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja – podała wyniki głosowania nad propozycjami układowymi Komputronik S.A. oraz Komputronik Biznes Sp. z o.o. Obydwie spółki zdobyły zgody wierzycieli na zakończenie restrukturyzacji.

Grupa Komputronik kończy proces restrukturyzacji

Wierzyciele mieli czas do 31 marca na decyzję czy zgadzają się z propozycjami układowymi Komputronik czy nie. W głosowaniu nad układem Komputronik S.A. oddano 413 głosy reprezentujące łącznie 284 043 720,29 zł wierzytelności (94,67% całości sumy wierzytelności). Za przyjęciem propozycji układowych było 79,44% sumy głosujących wierzytelności, co przekłada się na 91,53% liczby głosujących wierzycieli.

Z kolei w wypadku propozycji Komputronik Biznes, za ich przyjęciem było 92,93% głosujących wierzycieli, którzy reprezentowali 99,37% sumy wierzytelności. Oddane głosy reprezentowały 70 113 796,84 zł wszystkich wierzytelności (98,64%). Decyzją Sądu głosowania odbyły się korespondencyjnie.

“To dla nas bardzo ważny dzień. Oznacza, że obydwie spółki mogą już oficjalnie myśleć o zakończeniu procesu restrukturyzacji. Chciałbym podziękować naszym partnerom, pracownikom i klientom za wsparcie jakie nam okazali w tym czasie. Jestem przekonany, że pomimo wielu trudności udało nam się poprawić wiele procesów oraz wzmocnić naszą pozycję na rynku, o czym najlepiej świadczą generowane zyski w ostatnich miesiącach. Czekamy teraz na wyrok Sądu, który jest już formalnością. Według naszej wiedzy na początku lipca powinniśmy już formalnie zakończyć proces sanacji i rozpocząć spłatę wierzytelności według zaakceptowanego harmonogramu. Stabilizacja naszej pozycji na rynku pozwoli nam na realizację ambitnych planów i dalsze generowanie zysków” – skomentował Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Grupy Komputronik.

Przeczytaj również
Raport Pracuj.pl: IT najpopularniejszą specjalizacją w I półroczu 2022 roku

W ostatnich miesiącach Komputronik wykorzystał koniunkturę rynkową i przygotował dla swoich klientów ofertę, która sprawiła, że firma cyklicznie generuje zyski, poinformowali przedstawiciele Grupy. Do końca czerwca spółka opublikuje wyniki za ostatni rok finansowy (rok finansowy Komputronik trwa od kwietnia do marca), które na podstawie wstępnych informacji o ruchu w sklepie internetowym oraz odwiedzalności salonów stacjonarnych pozwalają zakładać, że firma skończy go z zyskiem.

Jak wynika z informacji spółki, planuje ona rozwój innowacyjnych usług okołosprzedażowych oraz dalsze poszerzanie oferty laptopów, smartfonów i urządzeń smart home. Zgodnie z przyjętą strategią firma planuje zwiększyć swoje udziały w rynku elektroniki w Polsce.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.