PracaRynek

Hardis Group otwiera oddział w Polsce

Hardis Group, firma konsultingowa świadcząca usługi cyfrowe oraz niezależny dostawca oprogramowania, otwiera w Polsce spółkę Hardis Group Polska z siedzibą w Warszawie. Tym samym spółka chce zaznaczyć swoją obecność w Europie Środkowej, gdzie oprogramowanie do zarządzania magazynami – Reflex WMS, jest już używane przez międzynarodowych dostawców usług logistycznych, poinformowali przedstawiciele Hardis Group.

Hardis Group otwiera oddział w Polsce

Wybór Polski wynika z silnej dynamiki gospodarczej kraju, jego strategicznej pozycji w Europie oraz wiodącej pozycji w dziedzinie logistyki, wskazują specjaliści Grupy, dodając, że nasz kraj jest już dla firmy znanym rynkiem. Grupa współpracuje tu z największymi międzynarodowymi dostawcami usług logistycznych, takimi jak FM Logistic, dla których oprogramowanie Reflex WMS jest rdzeniem logistycznego systemu informatycznego.

Wspomniany pakiet Reflex optymalizuje wszystkie operacje logistyczne w fabrykach, magazynach i punktach sprzedaży detalicznej. Oprogramowanie zostało uznane przez firmę Gartner za jedno z wiodących rozwiązań na europejskim rynku wśród narzędzi do zarządzania magazynem. Jak wskazują eksperci producenta, służy do optymalizacji wyzwań logistycznych najbardziej dynamicznych sektorów biznesu, takich jak e-commerce, dostawcy usług logistycznych, handel detaliczny, FMCG, przemysł farmaceutyczny i rolno-spożywczy.

Ekspansja Grupy w Europie

Nowa, polska lokalizacja Grupy Hardis wpisuje się w strategię rozwoju działań wokół oprogramowania Reflex na arenie międzynarodowej. Strategia zapoczątkowana w 2017 roku opiera się przede wszystkim na rozszerzeniu zakresu funkcjonalnego oferowanych przez nią rozwiązań: poprzez szczególnie znaczące prace badawczo-rozwojowe (14% sprzedaż w 2020 roku i podobna prognoza na rok 2021) – tłumaczą przedstawiciele Grupy.

Przeczytaj również
Samsung SmartThings Hub ułatwi budowanie i zarządzanie domowymi środowiskami IoT

Nowa siedziba Hardis Group w Polsce to także kolejny krok w kierunku rozwoju  europejskiej działalności firmy, bazujący na pozytywnej obserwacji poziomu dojrzałości spółek Hardis Group. „Podczas gdy rok 2020 zamknął się stabilnym wolumenem biznesowym w  Hiszpanii, pomimo podpisania nowych dużych kontraktów, holenderska spółka  zależna odnotowała przyspieszenie o 57% i stanowi prawie jedną czwartą potencjału  projektów łańcucha dostaw w ramach grupy. To dobry wynik. Mamy ambicje iść dalej  i otwierać nowe oddziały” – twierdzi Nicolas Odet, prezes Hardis Group.

Głównym celem nowej lokalizacji, podobnie jak poprzednio w Hiszpanii i Holandii, jest przede wszystkim zacieśnienie współpracy z polskimi klientami poprzez stworzenie możliwości lokalnego zarządzania projektami, podkreślają specjaliści Hardis. Działy operacyjne, sprzedażowe i marketingowe, które będą odpowiedzialne za budowanie marki, rozwój jej działań handlowych i budowanie polskiego zespołu, zostaną zatem powierzone lokalnym zespołom, informują specjaliści spółki.

„Aktywnie rekrutujemy, szczególnie konsultantów, którzy pomagają naszym klientom we wdrażaniu naszych rozwiązań w Polsce” – wyjaśnia Cécile Arnaud, dyrektor ds. rozwoju międzynarodowego w firmie Hardis Group.

Przypomnijmy, że zespoły Grupy Hardis wspierają strategiczne, organizacyjne i technologiczne transformacje firm. Projektują, rozwijają i integrują zróżnicowane rozwiązania, wykorzystując innowacyjne technologie (chmura, platformy, sztuczna inteligencja, IoT, robotyka itp.).

Grupa Hardis osiągnęła w 2020 roku przychody w wysokości 119,4 mln euro. Posiada biura w Grenoble (siedziba główna), Paryżu, Lyonie, Lille, Nantes, Bordeaux, Madrycie, Utrechcie i Warszawie. Z rozwiązań firmy korzysta globalnie 320 firm w 1100 magazynach.

Przeczytaj również
PKO Faktoring przeniesie swoje zasoby IT do chmury publicznej
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *