Rynek

HP i Fundacja Polsat przekażą placówkom oświatowym 3000 drukarek

Firma HP zdecydowała się doposażyć najbardziej potrzebujące placówki i ośrodki szkolno-wychowawcze, domy dziecka oraz rodziny zastępcze, w podstawowe narzędzia niezbędne w nowoczesnym nauczaniu. Razem z Fundacją Polsat producent przekaże 3000 nowych drukarek HP Neverstop Laser o łącznej wartości ok. 2,6 mln zł. Urządzenia trafią także do szpitali, które wciąż zmagają się z wirusem COVID-19. Przekazanie sprzętu odbędzie się na podstawie zgłoszeń nadesłanych do Fundacji Polsat, zgodnie z regulaminem, znajdującym się na stronie tej organizacji.

HP i Fundacja Polsat przekażą placówkom oświatowym 3000 drukarek

Spowodowana pandemią konieczność zamknięcia szkół (dotknęła ona blisko 1,5 miliarda dzieci na świecie) i przeniesienie nauki do domów, wykazały znaczne braki w wyposażeniu placówek oświatowych, nauczycieli oraz rodzin w urządzenia IT potrzebne do nowoczesnej edukacji. O skali tego problemu niech świadczy fakt, że aż 81% dyrektorów polskich szkół wskazało właśnie brak dostępu uczniów do urządzeń jako największy problem nauki zdalnej.

Dzięki wspólnemu programowi HP i Fundacji Polsat „Drukuj z uśmiechem”, polskie instytucje edukacyjne, wychowawcze oraz rodziny zastępcze otrzymają najnowszy model, prostej w obsłudze drukarki HP Neverstop Laser, w zestawie z tonerem, który – jak podkreślają przedstawiciele producenta –  wystarczy do wydrukowania nawet do 5000 stron. Urządzenie to jest również niedrogie w użytkowaniu, zarówno w warunkach domowych, jak i w placówkach oświatowych.

„W HP jesteśmy głęboko przekonani o tym, że edukacja stanowi podstawowe prawo człowieka, które może poprawić życie każdego z nas, niezależnie od miejsca, z którego pochodzimy. Jednocześnie wierzymy w technologię działającą w służbie ludzkości, która w tym wypadku wspiera budowanie równych szans w kształceniu na najwyższym poziomie” – tłumaczy Vitaly Matyushenko, dyrektor zarządzający, HP Inc Polska. „Dlatego też, we współpracy z Fundacją Polsat, chcemy wesprzeć polskie placówki edukacyjne przekazując im najnowsze na rynku, oszczędne i wydajne drukarki HP Neverstop”.

Także Fundacja Polsat, która aktywnie wspiera wszelkie inicjatywy przysługujące się zdrowiu i poprawie warunków życia najmłodszych, angażuje się obecnie w pomoc mającą na celu wyposażenie w sprzęt najbardziej potrzebujących. „Walka z pandemią ma różne oblicza. Głównie widzimy tych na pierwszej linii frontu, czyli służbę zdrowia. Ale epidemia dotknęła także setki tysięcy dzieci, których codzienna edukacja przybrała ostatnio inny obraz. Jako Fundacja Polsat na pierwszym miejscu stawiamy zdrowie i dobro najmłodszych, wspieramy również tych, którzy starają się by każdy ich dzień był lepszy i nabierał radosnych barw” – mówi Krystyna Aldridge-Holc, prezes Fundacji Polsat.

Wspomniane wsparcie to jedna z licznych inicjatyw HP mających na celu zwiększenie dostępu do edukacji. Firma od lat prowadzi działalność charytatywną i wolontariat na rzecz społeczności. Do tej pory już ponad 28 milionów uczniów skorzystało z programów edukacyjnych HP, informują przedstawiciele producenta. Z kolei z myślą o wszystkich rodzicach i nauczycielach firma stworzyła specjalną platformę „Print, Play & Learn” (w Polsce: „Wydruki do nauki”) z materiałami do kreatywnej nauki i zabawy z młodszymi dziećmi. Jej współautorami są najlepsi dostawcy treści edukacyjnych, również polscy, np. PWN. Co więcej, od 2015 r., w ramach dotacji na cele szkoleniowe oraz granty naukowe, HP przekazało ponad 20 milionów dolarów.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *