SprzętRynek

HP prezentuje nowe komputery z serii G9

Firma HP zaprezentowała zaktualizowaną ofertę komputerów osobistych najnowszej generacji, zaprojektowanych z myślą o obecnych realiach pracy hybrydowej, a także o skomplikowanych zadaniach mających nadejść w przyszłości. Seria komputerów stacjonarnych HP G9, wyposażona w rdzenie Intel performance i Intel efficiency, będzie obsługiwać procesory z obu linii Intel Core 12. i 13. generacji.

HP prezentuje nowe komputery z serii G9
HP Elite Mini 800 G9 Desktop PC

Jak poinformowali przedstawiciele HP, w celu zapewnienia takich samych wrażeń audio i wideo zarówno pracownikom korzystającym z komputerów stacjonarnych jak i mobilnych, modele HP EliteOne 840 i 870 G9 wyposażono w najlepsze monitory do użytku komercyjnego o przekątnych 23,8-cala i 27-cali dla urządzeń All-in-One. Ponadto, zawarto w nich nowe funkcje związane z konferencjami w ramach HP Presence, jak:

  • Oprogramowanie obsługujące wiele kamer, które pozwala przesyłać jeden obraz wideo z widokiem samego użytkownika oraz drugi innego obiektu – wspiera podwójny strumień wideo i przełączanie kamer.
  • HP Keystone Correction, automatycznie przycinający i prostujący wideo z kamery, co daje wyraźny cyfrowy obraz stron lub tablicy, który można udostępniać w czasie rzeczywistym.

W połączeniu z urządzeniami ekosystemu HP, najmniejszy i najbardziej wydajny komputer biznesowy typu ultra small for factor, którym jest HP Elite Mini 800 G9, oferuje z kolei solidną moc będąc konfigurowalnym przenośnym komputerem wielkości książki. Urządzenie to dysponuje też wysokim poziomem zabezpieczeń i doświadczeniami w ramach HP Presenceiviv, który ożywia współpracę, wskazali przedstawiciele HP.

Na lipiec zapowiedziano z kolei kompaktowy HP Chromebox Enterprise G4, który ma odpowiadać na potrzeby administratorów sektora IT, poszukujących wszechstronnych i opartych na chmurze rozwiązań o bardzo dużej wydajności, możliwości skalowalnego wdrażania i zarządzania. Według zapewnień specjalistów koncernu, HP Chromebox Enterprise G4 łączy wydajność klasy korporacyjnej z prostotą i bezpieczeństwem ChromeOS. Jest wyposażony w procesor Intel Core 13. generacji, skalowalną pamięć masową SSD i RAM, obsługę maksymalnie trzech wyświetlaczy 4K oraz aktualizacje Chrome Enterprise Upgrade.

Przeczytaj również
Już 61% specjalistów z branży IT pracuje w pełni zdalnie

Więcej informacji na temat wspomnianych komputerów można znaleźć na stronie producenta.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *