Branża ITRynek

HP inwestuje w Big Data

Koncern HP zainwestuje 50 mln USD w firmę Hortonworks. Zacieśnienie współpracy obu firm oznaczać ma m.in. koordynację działań związanych z rozwojem technologii wspierających efektywne przetwarzanie dużych ilości, zróżnicowanych i dynamicznie zmieniających się danych. Integracji strategii rozwoju technologii towarzyszyć ma też wzmocnienie wspólnych działań sprzedażowych.

HP inwestuje w Big Data

Hortonworks to jeden z wiodących dostawców korporacyjnych rozwiązań przetwarzania danych w oparciu o – rozwijany na zasadach open source – silnik Hadoop. W ramach współpracy z HP planowane jest m.in. rozszerzenie funkcjonalności platformy HP Vertica o obsługę platformy YARN wspierającej zarządzanie zasobami klastrów Hadoop. Na mocy umowy do rady nadzorczej firmy Hortonworks dołączy Martin Fink, wiceprezes i dyrektor ds. technologii HP. Martin Fink odpowiada także za działalność naukowo-badawczą HP oraz rozwój oferty rozwiązań w modelu chmurowym. Warto dodać, że HP wykorzystuje rozwiązania Hortonworks m.in. w ramach własnej platformy HAVEn.

Poza HP firma Hortonworks współpracuje również m.in. z koncernami SAP, Microsoft oraz Teradata. Na początku lipca przedstawiciele Hortonworks poinformowali również o nawiązaniu strategicznej współpracy z firmą Accenture.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *