SprzętRynek

HP na CES 2021 – nowe laptopy i monitory oraz słuchawki z aktywną redukcją szumu

W tym roku firma HP zaprezentowała na targach CES 2021 rozwiązania zaprojektowane z myślą o hybrydowych środowiskach pracy oraz rozwijających się studiach twórczych. Nowości producenta to jeszcze większe wykorzystanie sztucznej inteligencji oraz usprawnione funkcje. A wszystko po to, aby poprawić styl w jaki żyjemy i pracujemy, wskazują przedstawiciele HP.

HP na CES 2021 – nowe laptopy i monitory oraz słuchawki z aktywną redukcją szumu

Od wybuchu pandemii, czas spędzany przy PC wzrósł aż o siedem godzin tygodniowo. W niektórych przypadkach, doprowadziło to do wzrostu codziennej kreatywności, takiej jak – fotografowanie, pisanie opowiadań lub artykułów oraz transmisje na żywo, które, według badań HP, są obecnie trzema najpopularniejszymi czynnościami wśród użytkowników. Jednak praca i pozostanie w domu nie zawsze są proste, ponieważ tylko 30% ludzi ma przestrzeń, w której mogą zamknąć drzwi i odciąć się od innych domowników. Pomimo tego, 72% pracowników umysłowych chce rozwoju hybrydowego modelu zdalnego biura, a dodatkowo, 48% przedstawicieli generacji Z rozważa w przyszłości rozszerzenie swojej niezależnej działalności, wymagając przy tym rozwiązań z łatwiejszą współpracą i funkcjami „mikromobilności”, wskazują eksperci HP.

„Choć komputer jest ważniejszy niż kiedykolwiek, to wciąż najważniejszy jest człowiek. Nasze innowacje nadal opierają się na dogłębnej wiedzy o klientach, która pomaga im utrzymywać kontakt, angażować się i wnosić wkład w ten nowy świat” – powiedział Alex Cho, prezes HP Personal Systems. „Spoglądamy poza urządzenia, z których ludzie korzystają, na to, co poprawi ich wrażenia – od oprogramowania, które steruje oświetleniem podczas połączeń wideo, poprzez urządzenia peryferyjne, umożliwiające bardziej indywidualne podejście, aż po to, jak usługi mogą ułatwić monitorowanie i zarządzanie wieloma urządzeniami” – dodał.

HP Dragonfly G2 i HP Dragonfly Max

HP Elite Dragonfly G2 to, jak zapewniają przedstawiciele HP, najlżejszy, kompaktowy biznesowy laptop konwertowalny, o masie początkowej mniejszej niż 1 kg (waga zależy od konfiguracji). Urządzenie to posiada procesory Intel Core 11-generacji i nową, zintegrowaną grafikę Intel. Laptop dysponuje szybkim łączem 5G lub gigabitowej klasy łączność LTE 4G, z wbudowaną funkcją Tile. Nowe i ulepszone funkcje obejmują krystalicznie czysty dźwięk od Bang & Olufsen – obecnie, z obsługą sztucznej inteligencji, która pozwala zmaksymalizować wrażenia dźwiękowe w przypadku rozmów, muzyki i filmów. Ponadto laptop posiada nowoczesną technologię HP do wykrywania włamań, HP Tamper Lock, który blokuje komputer jeśli został on fizycznie otwarty lub naruszony oraz powiadamia o tym użytkownika.

Przeczytaj również
Samsung - telewizory z rozwiązaniami opartymi na sztucznej inteligencji

HP na CES 2021 – nowe laptopy i monitory oraz słuchawki z aktywną redukcją szumu

Z kolei HP Elite Dragonfly Max zapewnia komfortową współpracę dzięki ulepszonym funkcjom, takim jak: cztery szerokozakresowe mikrofony z optymalizacją dźwięku, sterowaną przez SI, 5 Mpix kamerze 5 z IR do prowadzenia wideorozmów wysokiej jakości oraz wyświetlaczowi HP Eye Ease z technologią redukcji niebieskiego światła i certyfikatem Eyesafe do pracy, przeglądania internetu lub prowadzenia rozmów, bez obciążania oczu – informują przedstawiciele producenta.

HP Elite Wireless Earbuds

To, jak podkreślają specjaliści HP, niezwykle zaawansowane technologicznie słuchawki douszne, posiadające spersonalizowane strojenie dźwięku oraz regulowaną redukcję szumów. Potrafią one płynnie przejść od rozmowy konferencyjnej na komputerze do słuchania muzyki na telefonie, za pomocą prostej aplikacji na Windows 10, iOS lub Android. Elite Wireless Earbuds będą oferowane w pakiecie z Elite Dragonfly Max lub dostępne osobno w sprzedaży.

HP na CES 2021 – nowe laptopy i monitory oraz słuchawki z aktywną redukcją szumu

HP Elite Folio

Urządzenie to zwiększa produktywność dzięki platformie obliczeniowej Qualcomm Snapdragon 8cx Gen 2 5G zapewniającej wielogigabitowe prędkości połączeń z opcjonalną łącznością 5G, Wi-Fi 6, i do 24,5 godzin odtwarzania materiałów wideo – wskazują eksperci HP. Jego dodatkowym atutem jest 76-stopniowe pole widzenia kamery internetowej, podwójne mikrofony i głośniki wysokiej klasy od Bang & Olufsen. Z kolei wyświetlacz o przekątnej 13,5-cala wyposażono w opcjonalny panel z filtrem prywatności HP Sure View Reflect oraz kamerkę internetową HD z wbudowaną zaślepką zapewniającą większe bezpieczeństwo. Urządzenie zawiera również pióro HP Elite Slim Active Pen ze zintegrowaną podstawką do ładowania i przechowywania.

Przeczytaj również
Lenovo prezentuje nowe komputery Yoga

HP EliteBook 840 G8 Aero

Z masą startową poniżej 1,13 kg., ten potężny komputer wyposażony jest w: procesory Intel Core 11-generacji, zintegrowane funkcje Tile, Wi-Fi 6 oraz opcjonalnie łączność 5G LTE. Użytkownicy mogą pracować razem (online), dzięki zintegrowanej kamerze HD 720p, trzeciemu mikrofonowi, skierowanym do góry głośnikom i dźwiękowi opartemu na sztucznej inteligencji. Jak zapewniają specjaliści HP, to jeden z najbezpieczniejszych komputerów biznesowych – urządzenie posiada szereg funkcji HP Secure, które zapewniają bezpieczeństwo poufnych danych, w tym kamerkę HP Privacy Camera oraz opcjonalnie funkcję HP Sure View Reflect, która chroni przed tzw. Visual Hacking’iem i pozwala na dyskretną pracę, pokazując jedynie odblaskowe wykończenie w momencie, gdy ekran jest oglądany z boku.

HP ENVY 14

Laptop wyposażony w opcjonalny, dotykowy wyświetlacz IPS o proporcjach 16:10 i rozdzielczości WUXGA (1920 x 1200) zapewnia o 11% większy obszar wyświetlania, niż tradycyjny 16:9. Jest to także pierwszy laptop HP o przekątnej 14 cali, wyposażony w kalibrację kolorów z Delta E <2, zapewniającą wierne odwzorowanie barw zaraz po wyjęciu z pudełka – informują przedstawiciele producenta. Do dyspozycji jest dostosowywanie ustawień wyświetlania w zależności od scenariusza twórczego, dzięki oprogramowaniu HP Display Control. Na podstawie przebiegu pracy danej osoby, procesory Intel Core 11. generacji oraz grafika NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti Max-Q dostosowują się do stylu użytkowania, poprzez cztery różne ustawienia w programie HP System Control. Urządzenie wyposażono ponadto w zaawansowany system termiczny, wykorzystujący czujnik termoelektryczny IR w oprogramowaniu HP Performance Control. Dzięki HP Dynamic Power użytkownik może osiągnąć nawet 16,5 godziny pracy na baterii. ENVY 14 zawiera także fizyczną migawkę do kamery internetowej, dedykowany przycisk wyciszania mikrofonu na klawiaturze oraz funkcję AI Noise Removal, która inteligentnie wycisza szumy tła podczas korzystania z głośników, słuchawek lub mikrofonu w trakcie rozmów wideo, audio i nagrań. Umożliwia także przesyłanie bezprzewodowe zdjęć, filmów, dokumentów i innych materiały między komputerem PC, a urządzeniami przenośnymi dzięki HP QuickDrop.

Przeczytaj również
HP Amplify Elevate 2023 - czyli jak HP wspiera i edukuje partnerów

HP na CES 2021 &#8211; nowe laptopy i monitory oraz słuchawki z aktywną redukcją szumu

Monitory HP M-Series FHD

Jak wskazują przedstawiciele HP, te smukłe monitory zostały zaprojektowane z myślą o pracownikach domowych i twórcach, którzy muszą być produktywni. Dzięki certyfikatowi Eyesafe, oczy zachowują komfort podczas pracy z zawsze włączoną technologią redukującą niebieskie światło, bez wpływu na dokładność koloru. Kolory pozostają wierne rzeczywistości i żywe podczas oglądania zawartości, z 99% sRGB dla szerszej gamy kolorów. Modele M24f, M27f i M32f FHD zostały także wyposażone w trójstronną, bezramkową konstrukcję z Full HD, zapewniającą wyrazistość obrazu i szerokie kąty widzenia.

Monitory HP E24u G4 oraz HP E27u G4

To z kolei urządzenia wspierające politykę „czystego biurka”, dzięki szybkiej i łatwej w użyciu łączności USB-C, która może zasilać podłączony laptop do 65 W. Dla pracowników domowych i biurowych, którzy potrzebują prostej konfiguracji z wieloma ekranami, monitory te oferują niezwykłą ergonomię, rozbudowaną i łatwą łączność za pomocą różnych portów oraz ochronę przed niebieskim światłem, dzięki technologii HP Eye Ease, która pomaga w osiągnięciu wielogodzinnej produktywności – podsumowują eksperci HP.

Więcej informacji na temat wszystkich urządzeń oraz innowacji HP ogłoszonych na CES 2021 znaleźć można na stronie www.hp.com/ces2021

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *