Branża ITRynek

IFS odnotowuje 48 proc. wzrost przychodu ze sprzedaży licencji w I połowie 2019 roku

Jednocześnie w tym samym okresie o 85% wzrósł zysk EBITDA firmy. IFS zwiększa także prognozę przychodu na rok 2019 do 6,35 mld SEK (711 mln USD), co stanowi 21% wzrostu w porównaniu do roku 2018.

IFS odnotowuje 48 proc. wzrost przychodu ze sprzedaży licencji w I połowie 2019 roku

Gdy patrzę na II kwartał, który był moim pierwszym pełnym kwartałem w IFS, jestem dumny z osiągniętych wyników. Podsumowując II kwartał tego roku, jestem pod wrażeniem, gdy patrzę na to, co osiągnęliśmy razem, koncentrując się na zapewnianiu sensownych rozwiązań naszym klientom” – skomentował Darren Roos, prezes zarządu IFS. „IFS to jedyny znaczący dostawca w naszej branży, który z zasady pozwala klientom na dokonywanie swobodnych wyborów w zakresie rozwiązań, bez uzależniania ich od dostawcy. Teraz, gdy już widzimy realną siłę IFS, będziemy mieć wysokie oczekiwania na II połowę roku. Mam przyjemność zwiększyć nasze prognozy zysku na pozostałą część roku, aby w 2019 r. osiągnąć dochody w wysokości 6,35 mld koron szwedzkich, co stanowi 21% wzrostu rok do roku” – dodał.

Nie tylko osiągamy nasze cele, ale je przekraczamy i to we wszystkich regionach i kluczowych segmentach rynku. Przykładowo, dochody z licencji na oprogramowanie do zarządzania serwisem w terenie Field Service Management wzrosły o 119% w I połowie tego rok, co znacznie przewyższa średnią wzrostu w branży. Wraz z dalszym wzrostem dochodów ze sprzedaży produktów IFS ugruntowuje pozycję zaufanego, dynamicznego i rentownego przedsiębiorstwa, rzucającego wyzwania status quo i dominującym graczom na rynku. Co więcej, skorygowany zysk EBITDA wzrósł o 69% w I kwartale względem I kwartału 2018 r., a w II kwartale zwiększył się aż o 97% względem II kwartału 2018 r. To pokazuje, że nasz wzrost nie odbywa się kosztem rentowności i w dalszym ciągu będziemy prowadzić zrównoważony, prężny biznes” – przekonuje Constance Minc, dyrektor finansowy IFS.

Najważniejsze dane finansowe i operacyjne za I połowę 2019 r.:

  • Przychód netto wyniósł 2,996 mln SEK (322 mln USD), wzrost o 24% względem I połowy 2018 r. W samym II kwartale, przychód netto wyniósł 1,586 mln SEK (168 mln USD).
  • Dochód z licencji zwiększył się o 48% względem I połowy 2018 r.
  • Dochód z rozwiązań chmurowych IFS (z wyłączeniem WorkWave) zwiększył się o 58% względem I połowy 2018 r.
  • Skorygowany zysk EBITDA zwiększył się o 85% względem I połowy 2018 r.

W I połowie 2019 r. istotnie przybyło nowych klientów, a IFS dokonało największych transakcji w historii firmy. Dane liczbowe stanowią wyraźny dowód na rosnącą rentowność organizacji. IFS zostało ponadto wyróżnione przez analityków – w tym z firm IDC i Gartner – za system planowania zasobów przedsiębiorstwa ERP, zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa EAM oraz rozwiązania do zarządzania serwisem w terenie FSM. IFS uzyskała po raz kolejny tytuł Lidera w raporcie 2019 Gartner Magic Quadrant for Field Service Management oraz w raporcie IDC MarketScape for SaaS & and Cloud-Enabled EAM Providers. “Potwierdza to wiodącą pozycję IFS i pozwoli na utrzymanie obecnej dynamiki w drugiej połowie 2019 r. i w dalszej przyszłości” – komentują przedstawiciele firmy.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *