Branża ITERPRynek

IFS przejmuje dostawcę rozwiązań wspierających inwestycje w firmowe aktywa

Przejęcie firmy Copperleaf Technologies pozwoli na uzupełnienie i rozszerzenie oferty IFS m.in. w obszarze planowania i zarządzania kluczowymi składnikami majątku w całym cyklu życia. Co ciekawe, rozwiązania Copperleaf wykorzystują m.in. mechanizmy sztucznej inteligencji pod kątem optymalizacji inicjatyw z obszaru AIPM. Są szeroko wykorzystywane m.in. w branżach, takich jak: energetyka, przemysł farmaceutyczny i transport.

IFS przejmuje dostawcę rozwiązań wspierających inwestycje w firmowe aktywa

Firma Copperleaf specjalizuje się w rozwiązaniach klasy Asset Investment Planning & Management (AIPM) wspieranych przez AI. Włączenie rozwiązań kanadyjskiej spółki do portfolio IFS ma pozwolić m.in. na osiągnięcie efektów synergii w zakresie możliwości oprogramowania IFS. Przedstawiciele IFS podkreślają bowiem, że rozwiązania Copperleaf są wysoce komplementarne względem rozwiązań IFS. W efekcie, klienci zyskają m.in. dostęp do zaawansowanych rozwiązań wspieranych przez sztuczną inteligencję, które pozwolą efektywnie zarządzać każdym elementem kluczowych aktywów biznesowych w całym cyklu ich życia. „IFS kontynuuje budowanie swojej pozycji globalnego lidera w oprogramowaniu do zarządzania aktywami i usługami, wspieranego przez przemysłową sztuczną inteligencję. Jestem niezwykle podekscytowany możliwościami, jakie Copperleaf wnosi do naszej rozszerzonej oferty dla klientów. Łączymy dwie firmy oparte na tych samych zasadach: światowej klasy innowacyjna technologia z najszybszym czasem wdrożenia, wiedzą w zakresie aktywów i branży, które przynoszą wyjątkowy zwrot z inwestycji, oraz kulturami organizacyjnymi, które zawsze stawiają klienta w centrum wszystkiego, co robią” – mówi Mark Moffat, dyrektor generalny IFS.

Transakcja ma też umocnić pozycję IFS na rynku rozwiązań klasy Enterprise Asset Management (EAM). “Połączenie Copperleaf i IFS tworzy wyjątkową wartość dla naszych klientów z branż intensywnie wykorzystujących aktywa, a także dla partnerów, inwestorów i pracowników”” – dodaje Darren Roos, prezes zarządu IFS.

Plany zakładają, że transakcja zostanie sfinalizowana w trzecim kwartale 2024 roku.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *