Rynek

Infovide-Matrix: 46 proc. wzrost sprzedaży w I kwartale 2014 r.

Grupa Infovide-Matrix osiągnęła w pierwszych trzech miesiącach tego roku przychody ze sprzedaży w wysokości 52,1 mln zł. Na wynik istotny wpływ miał wzrost przychodów w energetyce i przemyśle. Backlog spółki na cały 2014 r. jest już o 27 % wyższy niż w roku 2013 i wynosi ponad 102 mln zł.

Infovide-Matrix: 46 proc. wzrost sprzedaży w I kwartale 2014 r.
Borys Stokalski, prezes zarządu Infovide-Matrix i CTPartners

Na poziomie wyniku netto po I kwartale 2014 r. Grupa odnotowała stratę w wysokości 0,48 mln zł w porównaniu do 1,63 mln straty przed rokiem. „Systematyczna praca nad rozwojem oferty w energetyce i bankowości przyniosła efekt w postaci zwiększenia przychodów oraz wysokiej kontraktacji na bieżący rok. Na wyniki finansowe grupy wpływ miało również znaczne ograniczenie kosztów sprzedaży i ogólnego zarządu,. Dlatego pomimo niewielkiej straty na poziomie wyniku netto cieszymy się z systematycznej poprawy wyników. Pierwszy kwartał to dla nas dobry prognostyk na cały rok 2014. Liczymy, że w przyszłości utrzymamy zarówno poziom przychodów, jak i zdecydowanie poprawimy wypracowany wynik netto” – powiedział Borys Stokalski, Prezes Zarządu Infovide-Matrix i CTPartners.

Sprzedaż usług w I kwartale 2014 r. charakteryzowała się istotnym wzrostem, szczególnie w sektorach przemysłowym i energetycznym, które wypracowały 11,4 mln zł przychodów (8,8 mln zł rok wcześniej), co stanowiło 25% przychodów oraz 22% wzrost. Wśród nowo zdobytych projektów, znalazł się między innymi kontrakty podpisane z PGNiG S.A. na skonsolidowany maintenance technologii IBM na okres 2,5 roku oraz rozwój systemu Strategic Portfolio&Finnace Management (SPFM).

Działalność sprzedażowa w sektorze bankowości i ubezpieczeń zaowocowała przychodami na poziomie 10,6 mln zł (7,6 mln zł przed rokiem), co stanowiło 23% przychodów oraz 29% wzrostu. W sektorze telekomunikacji Grupa osiągnęła przychody w wysokości 6,1 mln zł.

DahliaMatic  zamknęła I kwartał wynikiem netto w wysokości 0,87 mln zł, natomiast jej przychody wyniosły ponad 12 mln zł (7 mln zł przed rokiem). CTPartners zamknęła I kwartał z przychodami na poziomie 2,6 mln zł, a Solver na poziomie 0,4 mln zł.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *