Rynek

ING zainwestował 1 mln zł w spółkę rozwijającą aplikację MaaS Vooom

ING Bank Śląski tym samym nabył pakiet mniejszościowy 8%. Partnerzy zacieśniają współpracę merytoryczną nad rozwojem pierwszego polskiego MaaS (Mobility-as-a-Service). Vooom bowiem to aplikacja integrującą ofertę operatorów systemów transportu publicznego, carsharingu i mniejszych pojazdów elektrycznych. Firma ta współpracuje m.in. z innogy go! (elektryczny carsharing), a od końca 2019 roku za jej pośrednictwem można zamawiać przejazdy pojazdami oferowanymi przez iTaxi.

ING zainwestował 1 mln zł w spółkę rozwijającą aplikację MaaS Vooom

Zawarcie umowy inwestycyjnej oraz umowy marketingowej pomiędzy ING Bankiem Śląskim a Vooom nastąpiło 15 stycznia 2020 roku. “Ochrona środowiska to ważny element długoterminowej strategii naszego banku, dlatego proaktywnie wspieramy Vooom, który dzięki swojej filozofii, zaawansowaniu technologicznemu i wizji umożliwi zmiany postaw mieszkańców w zakresie zrównoważonego transportu oraz przyczyni się do rozwoju elektromobilności w Polsce. Dlatego podjęliśmy decyzję dotyczącą zaangażowania kapitałowego w spółkę Vooom w wysokości 1 mln zł oraz współpracy w zakresie udostępnienia aplikacji”  – powiedziała Joanna Erdman, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego.

Współpraca z ING to ważny krok w rozwoju Vooom. W zaledwie 8 miesięcy po debiucie nasza aplikacja jest postrzegana przez ekspertów i media jako ciekawe rozwiązanie wpływające na przemiany cyfrowe w naszym kraju. Cieszy nas to i nie planujemy zwalniać tempa. Będziemy rozszerzać zakres dostępności naszych usług w kolejnych miastach. Pracujemy nad tym, aby wkrótce dołączyli do nas również kolejni partnerzy” – dodaje Włodzimierz Łoziński, CEO Vooom.

Vooom – jako dostawca usług MaaS – umożliwia użytkownikom indywidualnym w największych polskich miastach szybkie i komfortowe przemieszczanie się za pomocą pojazdów w modelu rozliczanym „na minuty”, komunikacji miejskiej oraz taksówek. Wszystko z poziomu jednej aplikacji. Z kolei klientom biznesowym Vooom oferuje nowatorski benefit pozapłacowy, dzięki któremu firmy mogą dofinansować pracownikom codzienne dojazdy do pracy.

Elastyczna formuła aplikacji pozostawia wiele swobody podróżującemu – to od niego zależy, czy użyje środków jadąc do lub z biura, czy też w swoim czasie wolnym. Obecnie Vooom pracuje nad stworzeniem innowacyjnego planera, który – dzięki zaawansowanym modelom predykcyjnym oraz uczeniu maszynowemu – pozwoli użytkownikom zawsze dojechać na czas w optymalny dla nich sposób. Na jego stworzenie 3 mln zł przekaże Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *