Rynek

ING zainwestował 1 mln zł w spółkę rozwijającą aplikację MaaS Vooom

ING Bank Śląski tym samym nabył pakiet mniejszościowy 8%. Partnerzy zacieśniają współpracę merytoryczną nad rozwojem pierwszego polskiego MaaS (Mobility-as-a-Service). Vooom bowiem to aplikacja integrującą ofertę operatorów systemów transportu publicznego, carsharingu i mniejszych pojazdów elektrycznych. Firma ta współpracuje m.in. z innogy go! (elektryczny carsharing), a od końca 2019 roku za jej pośrednictwem można zamawiać przejazdy pojazdami oferowanymi przez iTaxi.

ING zainwestował 1 mln zł w spółkę rozwijającą aplikację MaaS Vooom

Zawarcie umowy inwestycyjnej oraz umowy marketingowej pomiędzy ING Bankiem Śląskim a Vooom nastąpiło 15 stycznia 2020 roku. “Ochrona środowiska to ważny element długoterminowej strategii naszego banku, dlatego proaktywnie wspieramy Vooom, który dzięki swojej filozofii, zaawansowaniu technologicznemu i wizji umożliwi zmiany postaw mieszkańców w zakresie zrównoważonego transportu oraz przyczyni się do rozwoju elektromobilności w Polsce. Dlatego podjęliśmy decyzję dotyczącą zaangażowania kapitałowego w spółkę Vooom w wysokości 1 mln zł oraz współpracy w zakresie udostępnienia aplikacji”  – powiedziała Joanna Erdman, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego.

Współpraca z ING to ważny krok w rozwoju Vooom. W zaledwie 8 miesięcy po debiucie nasza aplikacja jest postrzegana przez ekspertów i media jako ciekawe rozwiązanie wpływające na przemiany cyfrowe w naszym kraju. Cieszy nas to i nie planujemy zwalniać tempa. Będziemy rozszerzać zakres dostępności naszych usług w kolejnych miastach. Pracujemy nad tym, aby wkrótce dołączyli do nas również kolejni partnerzy” – dodaje Włodzimierz Łoziński, CEO Vooom.

Vooom – jako dostawca usług MaaS – umożliwia użytkownikom indywidualnym w największych polskich miastach szybkie i komfortowe przemieszczanie się za pomocą pojazdów w modelu rozliczanym „na minuty”, komunikacji miejskiej oraz taksówek. Wszystko z poziomu jednej aplikacji. Z kolei klientom biznesowym Vooom oferuje nowatorski benefit pozapłacowy, dzięki któremu firmy mogą dofinansować pracownikom codzienne dojazdy do pracy.

Przeczytaj również
Bank Pekao poszukuje fintechowych projektów

Elastyczna formuła aplikacji pozostawia wiele swobody podróżującemu – to od niego zależy, czy użyje środków jadąc do lub z biura, czy też w swoim czasie wolnym. Obecnie Vooom pracuje nad stworzeniem innowacyjnego planera, który – dzięki zaawansowanym modelom predykcyjnym oraz uczeniu maszynowemu – pozwoli użytkownikom zawsze dojechać na czas w optymalny dla nich sposób. Na jego stworzenie 3 mln zł przekaże Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.