Branża ITRynek

Intel będzie produkował procesory MediaTek

Przedstawiciele koncernu Intel poinformowali o nawiązaniu współpracy z tajwańską firmą MediaTek. Strategiczne partnerstwo obu firm dotyczy produkcji procesorów z wykorzystaniem zaawansowanych procesów technologicznych oferowanych przez spółkę Intel Foundry Services.

Intel będzie produkował procesory MediaTek
Źródło: MediaTek

Z oficjalnych informacji wynika, że firma MediaTek planuje wykorzystać technologie produkcyjne Intela do wytwarzania wielu układów scalonych dla szerokiej gamy urządzeń. Umowa z firmą Intel ma także pomóc firmie MediaTek w zbudowaniu bardziej zrównoważonego, odpornego łańcucha dostaw. “Z firmą Intel mamy już zawiązane partnerstwo biznesowe w obrębie kart danych 5G, a teraz rozszerzamy naszą relację na produkcję inteligentnych urządzeń brzegowych za pośrednictwem Intel Foundry Services. Dzięki zobowiązaniu do znacznego zwiększenia mocy produkcyjnych, firma IFS zapewnia korzyści firmie MediaTek w zakresie stworzenia bardziej zdywersyfikowanego łańcucha dostaw. Z niecierpliwością czekamy na zbudowanie długoterminowego partnerstwa, aby obsłużyć szybko rosnący popyt na nasze produkty ze strony klientów na całym świecie” – mówi NS Tsai, wiceprezes działu Platform Technology & Manufacturing Operations w firmie MediaTek.

Pierwsze układy MediaTek powstaną na liniach produkcyjnych Intel Foundry Services w ciągu najbliższych 18–24 miesięcy. Szczegółów finansowych umowy nie ujawniono. Nie wiadomo również jak duża ma być skala produkcji realizowanej przez firmę Intel na rzecz MediaTek. “Dysponujemy odpowiednim połączeniem zaawansowanej technologii obróbki i zróżnicowanej pod kątem geograficznym zdolności produkcyjnej, aby pomóc firmie MediaTek w dostarczaniu kolejnych miliardów podłączonych urządzeń w różnych zastosowaniach” – zapewnia Randhir Thakur, prezes Intel Foundry Services.

Przeczytaj również
W 2040 roku branża IT może odpowiadać za 16% globalnej emisji CO2

Przypomnijmy, że na początku zeszłego roku Intel ogłosił wprowadzenie tzw. działalności w zakresie projektowania oraz produkcji półprzewodników na zlecenie. Umowa produkcyjna z MediaTek jest jedną z najważniejszych transakcji dotyczącą tej strategii. Podobne umowy Intel zawarł wcześniej z firmami Qualcomm oraz Amazon.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *