Programowanie

Intel nagrodzi innowacyjne pomysły na wykorzystanie platformy Edison

Autorzy dziesięciu najciekawszych pomysłów otrzymają mikrokomputery Intel Edison i przejdą do kolejnego etapu. Rywalizacja finałowa będzie polegała na przygotowaniu działających prototypów zgłoszonych do konkursu rozwiązań. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 7 tys. USD oraz wsparcie w komercjalizacji nagrodzonego pomysłu.

edison-in-hand-3x2

Do konkursu mogą być zgłaszane innowacyjne projekty przygotowane przez twórców z: Austrii, Belgii, Francji, Niemiec, Izraela, Polski, Rosji, RPA, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Holandii oraz Wielkiej Brytanii. Zgłoszenia są przyjmowane do 19 grudnia br. Runda finałowa rozpocznie się 22 grudnia i potrwa do 23 stycznia.

Według przedstawicieli firmy Intel mikrokomputer Edison dysponuje rozbudowanym zestawem funkcji. Urządzenie o rozmiarach zbliżonych do znaczka pocztowego ma zapewniać wysoką wydajność, trwałość. Ma też obsługiwać szereg interfejsów i aplikacji, co ma przekładać się na szerokie możliwości wykorzystania urządzeń Intel Edison.

Szczegółowe informacje na temat konkursu oraz wymagania dotyczące zgłoszeń dostępne są na stronie: http://makeitpro.intel.com

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *