BranżaArtykuł z magazynu ITwizAdvertorialCIOPolecane tematy

Intros zbudował serwerownię dla MMC Brainville opartą na rozwiązaniach Huawei
Advertorial

Advertorial
W ramach projektu – zrealizowanego przez firmę Intros Technologie Multimedialne, partnera firmy S4E – dostarczono 100 serwerów Huawei RH1288 v3 i 50 serwerów Huawei RH2288 v3, a także największy, dostępny obecnie przełącznik Data Center Huawei Cloud Engine 12816 i 3 przełączniki pomocnicze Huawei S7712. Całość nadzorowana jest przez system Huawei eSight.

Intros zbudował serwerownię dla MMC Brainville opartą na rozwiązaniach Huawei<br><span class=sponsorowany> Advertorial</span>

W MMC Brainville zainstalowano przełącznik Data Center Huawei Cloud engine 12816 i 3 przełączniki pomocnicze Huawei S7712. Model CE12816 ma aż 408 portów 10 Gb/s i 102 porty 40 Gb/s. Jest to największy przełącznik Data Center Huawei, o wysokości aż 36U! Ten w centrum danych MMC Brainville zainstalowany został dodatkowo w najmocniejszej konfiguracji wydajnościowej.

Park Technologiczny 3.0 MMC Brainville to prestiżowy i nowoczesny obiekt biurowo-laboratoryjny zarządzany przez spółkę Miasteczko Multimedialne. Nowo powołanemu podmiotowi wyznaczono cel strategiczny w postaci rozwoju ośrodka pracującego na rzecz wsparcia transferu innowacji pomiędzy środowiskiem biznesowym i nauką.

Wsparcie innowacji w regionie Nowego Sącza

MMC Brainville dedykowany jest firmom z branży multimedialnej, filmowej i IT. „Jest to również doskonałe miejsce dla firm pozostałych branż, które chcą rozwijać się w atmosferze otwartości na nowe rozwiązania i w pełni korzystać z możliwości technologicznych, jakie oferuje Park” – przekonują jego przedstawiciele. MMC Brainville dysponuje specjalistycznym zapleczem IT, umożliwiającym świadczenie usług przede wszystkim w branży multimedialnej i filmowej. Na ten cel Park Technologiczny MMC Brainville otrzymał dofinansowanie w Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka Działanie 5.3. Łączna wartość inwestycji wynosi prawie 112 mln zł.

W związku z tymi planami kierownictwo MMC Brainville ogłosiło zapytanie ofertowe na wybudowanie serwerowni. Zakres projektu objął przystosowanie pomieszczenia na potrzeby Data Center, w tym instalacji systemów gaszenia, zasilania i klimatyzacji oraz instalacji elektrycznej. Położono także okablowanie sieciowe, zainstalowano szafy serwerowe oraz system monitoringu. W ramach zapytania ofertowego na budowę serwerowni wyłoniono Intros Technologie Multimedialne, która dostarczyła rozwiązania Huawei. Podwykonawcą była firma S4E.

Przeczytaj również
Pomagamy chronić dane i podejmować świadome decyzje zmierzające do optymalizacji kosztów backupu

Infrastruktura IT dostosowana do zastosowań multimedialnych

„Tym, co nas wyróżnia, są zastosowania multimedialne, które miała na celu nasza inwestycja. Aż 2/3 zakupionych serwerów to tzw. render-farma. Służy ona do renderowania animacji 3D i efektów specjalnych. W ramach projektu zakupiliśmy specjalne silniki renderujące Nvidia Mental Ray, Chaos Group Vray, Solidangle Arnold, NextLimit Maxwell Renderer, Blender Cycles. De facto jest to jedna z większych render-farm w Polsce, a nawet Europie” – opowiada Leszek Skocki, dyrektor ds. IT w MMC Brainville. „Pozostałe serwery wykorzystywane będą do oferowania usług centrum danych dla firm” – dodaje.

„Animacja na komputerze osobistym renderowana byłaby przez ok. 2 miesiące. W naszej render-farmie wystarczy zaledwie 10 minut” – komentuje Leszek Skocki. „Współczesne kino poprzez nagromadzenie ogromnej ilości efektów specjalnych oraz modeli 3D wymaga bardzo dużych mocy obliczeniowych i taką moc zapewnia nasza render-farma” – wyjaśnia.

W ramach zrealizowanego przez firmę Intros Technologie Multimedialne projektu dostarczono: 100 serwerów Huawei RH1288 v3 (z dwoma procesorami Intel Xeon E5-2650 v3, 128 GB RAM, dwoma dyskami SSD 240GB SATA III) na potrzeby render-farmy oraz 50 serwerów Huawei RH2288 v3 (z dwoma procesorami Intel Xeon E5-2650 v3, 256 GB RAM, dwoma dyskami SSD 240 GB SATA III) na potrzeby świadczenia usług Data Center (hosting, VPS, backup danych).

„Zastosowanie uniwersalnych serwerów Rack serii RH 1288 i RH 2288 pozwala na łatwe dostosowanie posiadanych przez MMC Brainville zasobów do przyszłych projektów. Uniwersalność rozwiązania umożliwia zarówno wspomaganie tworzenia skomplikowanej grafiki i efektów wizualnych, jak i rozbudowę oferty udostępniania mocy obliczeniowej dla innych projektów biznesowych” – mówi Artur Pająk, Senior IT Solution Architect w polskim oddziale Huawei. „Dysponując mocą obliczeniową ponad 100 maszyn, MMC Brainville w prosty i szybki sposób może oferować swoim klientom serwisy wspomagające rendering i inne usługi potrzebne w rozwoju projektów biznesowych. Wszelkiego rodzaju usługi typu XaaS wydają się obszarem, w którym wykorzystanie posiadanych zasobów pozwala na stworzenie ciekawej oferty dla obecnych i przyszłych klientów. Opisane wyżej rozwiązanie umożliwia szybką adaptację zasobów i dostosowanie budowanej oferty w zależności od wymagań i potrzeb użytkowników” – dodaje.

Przeczytaj również
Kiedy powstanie i jak duży będzie Region Microsoft Azure w Polsce

Serwerownię wyposażono także w system gaszenia gazem, system podtrzymywania napięcia UPS i generator pozwalający na pracę przy braku zasilania z sieci. De facto zainstalowano dwa generatory: jeden na potrzeby centrum danych, drugi – budynku biurowego. W centrum danych MMC Brainville zainstalowano również system backupu danych na taśmach oraz macierze na potrzeby świadczenia usług centrum danych i macierz multimedialną dla render-farmy. Dzięki niej np. na pliku o wielkości 30 GB może pracować do 10 osób jednocześnie.

Największy z przełączników Huawei Data Center

W centrum danych MMC Brainville zainstalowano także przełącznik Data Center Huawei Cloud Engine CE12816 i 3 przełączniki pomocnicze Huawei S7712. Model CE12816 ma aż 408 portów 10 Gb/s i 102 porty 40 Gb/s. Jest to największy przełącznik Data Center Huawei, o wysokości aż 36U! Dzięki zastosowanych w przełącznikach z linii Cloud Engine technologiach wpływających na niezawodność, możliwe stało się wykorzystanie tylko jednego przełącznika jako warstwy szkieletowej sieci, przy zachowaniu bardzo wysokiego poziomu niezawodności i dostępności infrastruktury, spełniając jednocześnie wygórowane wymagania budżetowe.

Przełącznik CE12816 zainstalowano w centrum danych MMC Brainville w najmocniejszej konfiguracji wydajnościowej. Wykorzystywany jest on na potrzeby render-farmy. Obsługuje również główny ruch wchodzący i wychodzący, który jednocześnie chroniony jest przez urządzenia typu UTM (Unified Threat Management) połączone w klaster wysokiej dostępności HA (High Availability). Z kolei przełączniki Huawei S7712 mają po 336 portów 1 Gb/s i 32 porty 10 Gb/s. To przez nie przechodzi ruch do kart zarządzających serwerami. Do monitorowania działania przełączników używane jest narzędzie Huawei eSight.

Przeczytaj również
9 mld dolarów na inwestycje w europejskie centra danych - Polska jednym z beneficjentów

„Punktem centralnym infrastruktury teleinformatycznej jest jednak przełącznik Huawei z linii Cloud Engine, model 12816. Jest to doskonała baza do budowy centrów przetwarzania danych nowej generacji, pozwalająca na przesyłanie danych z bardzo dużymi prędkościami oraz migrację w przyszłości do architektury SDDC. Zastosowanie przełącznika tej klasy wpisuje się w cele biznesowe MMC Brainville, umożliwiając budowanie w przyszłości wysoce wydajnych i skalowalnych środowisk typu multi-tenant, spełniających wymagania szerokiego spektrum klientów” – opowiada Krzysztof Wilczyński, Pre-sales Manager Enterprise Networking w polskim oddziale Huawei.

Zakończenie prac nad serwerownią nastąpiło w grudniu 2015 r. „Dzięki naszym partnerom jej budowa zakończyła się w rekordowym czasie, zaledwie 4 miesięcy” – podsumowuje Leszek Skocki.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *