Rynek

Już niebawem prezentacja raportu „Kobiety na politechnikach 2021”

Fundacja Edukacyjna Perspektywy i Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB) zapraszają na prezentację raportu „Kobiety na politechnikach 2021”. Z publikacji tej wynika m.in., że udział kobiet wśród studentów kierunków związanych z nowymi technologiami i informatyką systematycznie się zwiększa, jednak istnieją różnice pomiędzy kierunkami. Szczegółowe dane zawarte w raporcie przedstawione zostaną w czwartek 22 kwietnia, o godz. 12.10.

Już niebawem prezentacja raportu „Kobiety na politechnikach 2021”

Wydarzenie odbędzie się w ramach Ogólnopolskiego Dnia Otwartego dla Dziewczyn „Kierunki Przyszłości” kampanii „Dziewczyny na politechniki!”. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną tegoroczna edycja zorganizowana zostanie całkowicie w formule online, dzięki czemu każdy chętny będzie mógł wziąć w niej udział.

Rejestracja: www.online.dziewczynynapolitechniki.pl

Kampania „Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych!” to pionierski i zarazem największy projekt promujący kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe wśród młodych kobiet w Polsce. Jego idea  narodziła się w 2006 roku. Od tamtego czasu popularność uczelni technicznych wśród uczennic liceów i techników wzrosła o 10 proc.

“W tym roku na akcję zapraszamy wirtualnie, by licealistki i uczennice techników, ale też wszyscy maturzyści mogli poznać kierunki przyszłości – techniczne i ścisłe – przed ostateczną decyzją  o wyborze studiów” – tłumaczy dr Bianka Siwińska, szefowa Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Fundacja wspólnie z Konferencją Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) od lat wspierają licealistki i „technikalistki” w wyborze studiów na kierunkach technicznych, inżynierskich i ścisłych, organizując co roku na wiosnę Ogólnopolski Dzień Otwarty dla Dziewczyn. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich maturzystów (także chłopców), współorganizuje je 20 najlepszych uczelni technicznych i wydziałów ścisłych uniwersytetów.

Już niebawem prezentacja raportu „Kobiety na politechnikach 2021”Raport “Kobiety na politechnikach 2021” skupia się na analizie sytuacji kobiet na poszczególnych szczeblach kariery akademickiej w obszarze STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). Raport został opracowany przez Ośrodek Przetwarzania informacji – Państwowy Instytut Badawczy (OPI PIB) i Fundację Edukacyjną Perspektywy w ramach akcji „Dziewczyny na politechniki!”. Jego autorką jest dr Anna Knapińska, główna specjalistka badawczo-techniczna w Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI PIB. Ekspertka jest badaczką, socjolożką, której praca doktorska dotyczyła Polek z tytułem profesora w obszarze nauk technicznych.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *