Praca

KION IT Service Hub w Krakowie planuje zatrudnienie 50 specjalistów IT

Ze względu na charakter działalności i toczące się projekty, firma KION poszukuje obecnie przede wszystkim specjalistów SAP, Scrum Masterów, inżynierów Site Reliability i DevOps oraz specjalistów związanych z obszarami Azure lub Google. Zatrudnienie w krakowskim centrum IT mogą znaleźć nie tylko wykwalifikowani eksperci, ale również juniorzy i osoby bez doświadczenia.

KION IT Service Hub w Krakowie planuje zatrudnienie 50 specjalistów IT

IT Service Hub powstał w Krakowie dwa lata temu, w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów IT w Grupie KION. Zatrudnieni w nim eksperci różnych dziedzin IT, będąc integralną częścią globalnych struktur, wspierają rozwój funkcji IT, a także toczącą się obecnie transformację całej Grupy.

“Naszym celem było zatrudnienie ok. 70 specjalistów IT do końca 2023 roku. Udało się go jednak osiągnąć już na koniec 2022 roku. To olbrzymi sukces, zważywszy na fakt, że dotychczas KION w Krakowie praktycznie nie posiadał działu IT. Nie tylko zbudowaliśmy od podstaw samodzielną jednostkę, która stała się integralną częścią istniejących struktur firmy, ale udało nam się także wypracować markę pracodawcy, której zaufali kolejni pracownicy. Pomimo tego, że IT Service Hub jest nowym miejscem w świadomości kandydatów, dołączyły do nas także osoby, decydujące się na przeprowadzkę do Krakowa, a jedna czwarta naszego zespołu to osoby polecone przez naszych pracowników” – opowiada Artur Stachyra, dyrektor IT Service Hub.

Obecnie KION IT Service Hub działa dwutorowo. Zatrudnieni specjaliści dołączają do globalnych zespołów, zlokalizowanych na całym świecie i uzupełniają lub poszerzają ich kompetencje. Drugi kierunek funkcjonowania centrum to budowa i rozwój dyscyplin, które są bezpośrednio zarządzane z IT Service HUB w Krakowie. Jednym z przykładów może być IT Service Management – kluczowy obszar zarządzania usługami IT w firmie, który jest koordynowany z polskiej lokacji. Docelowo ilość obszarów IT zarządzanych bezpośrednio z Krakowa będzie rosła.

Przeczytaj również
Raport Płacowy 2022: Nawet 74% pracodawców spodziewa się trudności w pozyskiwaniu pracowników

„Obecnie nasi pracownicy są skupieni w 22 zespołach i zajmują się m.in. wsparciem i rozwiązaniami związanymi z SAP, cyberbezpieczeństwem, chmurami Azure i Google, siecią, systemami Workday czy Salesforce. Mamy też developerów JAVA czy ABAP oraz testerów. Można więc powiedzieć, że obejmujemy szeroki wachlarz działań IT” – wskazuje Artur Stachyra.

Jak już wspomniano, zatrudnienie w krakowskim centrum IT mogą znaleźć nie tylko wykwalifikowani eksperci, lecz również juniorzy i osoby bez doświadczenia. Specjalnie z myślą o nich powstał program KION IT Academy, w ramach którego studenci ostatnich lat studiów mogą dołączyć do firmy i zdobyć pierwsze doświadczenie, oraz perspektywę stałego zatrudnienia. Obecnie zakończyła się kolejna edycja KION IT Academy, a niemal wszyscy uczestnicy programów stażowych zostali zatrudnieni w firmie na stałe.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *