AplikacjeRynek

Koch Industries przejmuje firmę Infor i zapowiada znaczące inwestycje w oprogramowanie

Koch Equity Development, spółka zależna koncernu Koch Industries odkupi od funduszu Golden Gate Capital udziały kapitałowe w firmie Infor. Po zamknięciu transakcji, firma Infor stanie się samodzielną spółką zależną Koch Industries. Wedle zapowiedzi w najbliższym czasie nie są planowane zmiany w strukturze i kierownictwie firmy Infor. Zapowiadane jest natomiast dokapitalizowanie spółki, które ma pozwolić m.in. na zdynamizowanie realizowanej dotychczas strategii rozwoju.

Koch Industries przejmuje firmę Infor i zapowiada znaczące inwestycje w oprogramowanie

W pierwszych dniach lutego oficjalnie potwierdzone zostały informacje na temat zmian w strukturze właścicielskiej firmy Infor. Koncern Koch Industries jest jednym z kluczowych klientów korporacyjnych firmy Infor. Od 2017 roku spółka jest też właścicielem części udziałów w firmie Infor. Teraz, na mocy zawartego porozumienia, stanie się całościowym właścicielem spółki specjalizującej się w rozwoju systemów biznesowych dostosowanych do potrzeb biznesowych specyficznych dla wybranych branż. Wartości transakcji nie ujawniono. Wiadomo jednak, że Koch Industries zamierza zainwestować znaczące środki w rozwój firmy Infor. „Oprogramowanie nie jest już odrębną gałęzią przemysłu, stało się przenikającą wszystko dziedziną, która zmienia każdy aspekt życia ludzi. Jako organizacja globalna działająca w przeróżnych gałęziach gospodarki w 60 krajach, Koch dysponuje zasobami, wiedzą i kontaktami, które umożliwią firmie Infor dalsze zwiększanie jej zdolności przekształcania świata” – zapowiada Jim Hannan, wiceprezes Koch Industries.

„Decyzja Koch o nabyciu Infor jest wyrazem silnego poparcia naszej strategii produktowej i koncentracji na tworzeniu innowacyjnych rozwiązań dla klientów. Jako spółka zależna firmy mającej przychody przekraczające 110 miliardów dolarów i reinwestującej 90% zysków w różne obszary swojej działalności, zyskamy unikalną pozycję pozwalającą nam na realizację cyfrowej transformacji rynków, które obsługujemy” – podkreśla Kevin Samuelson, prezes zarządu firmy Infor. Według niego, nadal realizowane będą m.in. plany związane z rozszerzaniem oferty rozwiązań CloudSuite pod kątem wymogów poszczególnych branż.

Przeczytaj również
GFT zatrudnia już 900 specjalistów w Polsce

Oferowane przez firmę Infor rozwiązania z rodziny CloudSuite to dostępne w modelu chmury obliczeniowej, specjalizowane branżowo systemy ukierunkowane na optymalizację i poprawę wyników organizacji biznesowych. Firma Infor specjalizuje się obecnie w obsłudze przedsiębiorstw działających w branżach, takich jak: produkcja, dystrybucja, służba zdrowia, sektor publiczny, sektor detaliczny oraz turystyka i hotelarstwo.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *