Sztuczna inteligencjaRynek

Komputery Microsoft Surface Copilot+ są już dostępne w Polsce

Od dziś urządzenia Copilot+ – Surface Laptop i Surface Pro, wyposażone w zaawansowaną AI – są dostępne w sprzedaży w Polsce. Jak zapewniają przedstawiciele Microsoft, to najszybsze i najbardziej inteligentne komputery z systemem Windows dostępne na rynku.

Komputery Microsoft Surface Copilot+ są już dostępne w Polsce

Nowe Surface Laptop i Surface Pro wyposażono w wydajne procesory Snapdragon z serii X, które zapewniają wyższą całodzienną żywotność baterii dzięki potężnej jednostce przetwarzania neuronowego (NPU) dla zupełnie nowych doświadczeń związanych ze sztuczną inteligencją, o których pisaliśmy już przy okazji premierowej prezentacji tych urządzeń.

Producent wprowadził też nowy wyświetlacz OLED z HDRII do nowego Surface Pro, aby zapewnić kinowe wrażenia, a Surface Laptop ma nowy ekran dotykowy HDR z cieniutkimi ramkami.

Aplikacja Copilot dostępna jest w tych urządzeniach za pomocą klawisza, jednego z najnowszych dodatków do klawiatur systemu Windows 11 na komputerach Copilot+.

Nowe funkcje wykorzystujące AI:

  • Cocreator – upraszcza tworzenie obrazów i edycję zdjęć dzięki łatwym podpowiedziom tekstowym i naturalnemu pismu odręcznemu za pomocą pióra Slim Peniv na Surface Pro lub dotyku na laptopie Surface. Cocreator aktualizuje obraz w czasie rzeczywistym. Jest dostępny także w aplikacji Paint.
  • Napisy na żywo – funkcja dostępna w systemie Windows, która pozwala – w czasie rzeczywistym – przetłumaczyć na język angielski dowolny dźwięk na żywo lub nagrany wcześniej.
  • Nowe i ulepszone efekty audio i wideo – obie kamery urządzeń wyposażono w nowe funkcje programu Windows Studio Effects. Zasilane przez wiodący w branży NPU, pomagają zapewnić wyraźny obraz na wideo, redukują szumy tła i oferują kreatywne filtry.
  • Recall (wersja preview) już wkrótce: funkcja ta pomaga szybko znaleźć rzeczy, które widziałeś na swoim komputerze, dzięki czemu wszystkie dokumenty, obrazy, witryny internetowe, powiadomienia, wiadomości e-mail i aplikacje są na wyciągnięcie ręki. To środowisko ma wbudowane mechanizmy kontroli prywatności i zabezpieczeń.

Wraz z nowym urządzeniem Surface Pro, producent wprowadza klawiaturę Surface Pro Flex Keyboard, która  jest zbudowana z dodatkowych warstw włókna węglowego zapewniających stabilność. Ma większy, konfigurowalny dotykowy touchpad i zintegrowany schowek na pióro Slim Pen.

Nowe Surface Laptop i Surface Pro dostępne są w czterech wersjach kolorystycznych – czarnej, platynowej, szafirowej oraz nowej Dunei. Ich ceny rozpoczynają się od 5 399 złotych, a komputery można kupić w Microsoft Store oraz w sieciach partnerskich, takich jak: Media Markt, X-KOM, Media Expert oraz Euro Net.

Z kolei wyłącznie na polskiej stronie Microsoft Store klienci mogą kupić urządzenia Copilot+ z procesorami Snapdragon X Elite (12 Core), z wyświetlaczami OLED, w platynowej wersji kolorystycznej, z Wi-Fi, 32 GB RAM oraz 1 TB SSD w cenie 10 999 zł.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *