Branża ITRynek

Komputronik zakończył restrukturyzację

Prawomocny wyrok Sądu zakończył trwające niemal trzy lata postępowanie sanacyjne. Zdaniem przedstawicieli kierownictwa firmy oznacza to, że Komputronik wraca na ścieżkę stabilnego rozwoju i wzmacnia swoją pozycję na rynku.

Komputronik zakończył restrukturyzację

“Od samego początku byliśmy zdeterminowani do tego, żeby jak najszybciej przeprowadzić proces restrukturyzacji i zapewnić stabilny rozwój naszej firmie. Chciałbym podziękować naszym partnerom, pracownikom i klientom za wsparcie jakie nam okazali w tym czasie. Jestem przekonany, że pomimo wielu trudności udało nam się poprawić wiele procesów oraz wzmocnić naszą pozycję na rynku, o czym najlepiej świadczą generowane zyski w ostatnich kwartałach” – podkreśla Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Grupy Komputronik.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2022 zakończyła się restrukturyzacja Komputronik Biznes, drugiej ze spółek tworzących Grupę Komputronik. Teraz przedstawiciele kierownictwa obu firm zapowiadają zintensyfikowanie działań w zakresie rozwoju oferty usług i poszerzenia dostępności nowych produktów. Efektem tych działań ma być wzmocnienie pozycji rynkowej, zwiększenie skali działania, a także wzrost rentowności.

Co ważne, z oficjalnych informacji wynika, że Grupa Komputronik ma obecnie stabilną sytuację finansową. Wraz z poprawiającą się kondycją firmy uruchomiono dodatkowe narzędzia finansowania sprzedaży. Wzrosły też limity kredytów kupieckich dostępnych dla Grupy Komputronik. “Jestem przekonany, że prawomocny wyrok Sądu wzmocni naszą wiarygodność w oczach naszych partnerów. To dla nas bardzo ważne, ponieważ dzięki temu będziemy mogli starać się o lepsze warunki finansowania naszej działalności, co przełoży się na jeszcze lepszą ofertę dla klientów. Oczywiście od teraz, zgodnie z przyjętym przez wierzycieli i zaakceptowanym przez Sąd harmonogramem, będziemy realizować spłatę naszych wierzytelności” – zapewnia Wojciech Buczkowski.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *