CDOPolecane tematy

Konkurs Digital Champions 2017

Ideą konkursu jest wyróżnienie firm i osób, których wiedza i kompetencje techniczne mają wartość biznesową. W tegorocznej edycji, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji pełni rolę głównego organizatora konkursu. “Poprzez konkurs chcemy pokazać i nagrodzić najlepsze praktyki w świecie cyfrowego biznesu i wyłonić liderów zorientowanych na innowacje biznesowe, oparte o potencjał technologiczny” – mówi Borys Stokalski, prezes PIIT.

Do grona jury konkursu, zadaniem którego będzie ocena zgłoszeń nadesłanych w czterech kategoriach, zostali zaproszeni eksperci, przedstawiciele mediów branżowych oraz organizacji biznesowych. W tym roku w Kapitule konkursu znajdują się: Andrzej Abramczuk, Marcin Beme, Sylwia Bilska, Miłosz Brakoniecki, Adam Jadczak, Michał Jaworski, Jacek Łęgiewicz, Piotr Płoszajski, Maciej Samcik, Paweł Tecław, Włodzimierz Schmidt.

Konkurs podzielony jest na cztery kategorie:

Cyfrowy produkt/usługa (Digital Value Proposition)
Nagroda w tej kategorii przyznana zostanie za stworzenia wyróżniającego się na rynku
i docenionego przez klientów modelu wartości produktu/usługi, którego kluczowe elementy dostarczane są dzięki możliwościom technologii cyfrowych.

Cyfrowa transformacja (Digital Transformation)

Nagroda w tej kategorii przyznana zostanie organizacji/osobie, która skutecznie przeprowadziła kompleksowy program zmian w kluczowych obszarach biznesowych (marketing, sprzedaż, obsługa klienta, operacje), w którym radykalną rolę odgrywa sposób wykorzystania potencjału cyfrowych technologii. Skuteczność oznacza tutaj nie tylko sprawne zarządzenie złożoną zmianą, ale przede wszystkim realizacja związanych z nią celów biznesowych.

Cyfrowy ekosystem (Digital Convergence)

Nagroda w tej kategorii przyznana zostanie za skuteczne wykorzystanie innowacyjnych modeli biznesowych, procesów oraz platform technologicznych. Za stworzenie i rozwój „cyfrowego ekosystemu biznesowego” łączącego zdolności,  kompetencje i rozwiązania różnych organizacji, aby wytworzyć i dostarczyć klientom innowacyjne usługi/produkty.

Przeczytaj również
Od digitalizacji kompetencji do scyfryzowanej firmy  

Osobowość Cyfrowego Biznesu (Digital Leader)

Nagroda w tej kategorii zostanie przyznana osobie (managerowi, przedsiębiorcy, działaczowi społecznemu), która z sukcesem wdraża rozwiązania cyfrowe.  Liderowi, który przez swoje aktywne działania animuje rynek i środowisko, formułuje wyraziste propozycje dotyczące rozwoju rynku , dba o etykę prowadzonych działań i dzieli się z innymi swą wiedzą oraz doświadczeniami.

Rejestracja zgłoszeń na: https://konkursdch.webankieta.pl/

Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są do 12 listopada. Wyniki konkursu wraz z listą nominowanych, zostaną ogłoszone dnia 24  listopada podczas oficjalnej Gali, która odbędzie się w Warszawie.

Więcej informacji o konkursie na: https://www.piit.org.pl/projekty/digital-champion-2017/o-konkursie

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *