Branża ITRynek

Letnia edycja HackYeah Online czyli 40 godzin na rozwiązywanie globalnych problemów biznesowych

Niebawem, w dniach 5-7 czerwca, odbędzie się druga edycja hackathonu HackYeah Online 2020. Letnie spotkanie w całości poświęcone będzie problemom biznesowym. Głównym partnerem wydarzenie po raz kolejny jest GovTech Polska.

Letnia edycja HackYeah Online czyli 40 godzin na rozwiązywanie globalnych problemów biznesowych

HackYeah Online 2020 to wirtualna edycja największego, stacjonarnego hackhathonu w Europie. Spotkanie ma na celu zrzeszenie kreatywnych uczestników, gotowych rozwiązać globalne problemy biznesowe przy użyciu swoich nieocenionych umiejętności oraz błyskotliwych pomysłów, informują organizatorzy. Uczestnicy w ciągu czterdziestu godzin (łącznie), będą intensywnie pracować nad rozwiązaniami z zakresu szeroko pojętego biznesu, gamingu, opieki zdrowotnej oraz zaangażowania podczas spotkań online. Udział w wydarzeniu jest otwarty dla wszystkich chętnych: studentów, programistów, UXowców, project managerów, inżynierów, ekspertów baz danych, analityków czy gamerów.

Projekty biorące udział w konkursie można zgłaszać indywidualnie lub w zespołach złożonych z maksymalnie 6 osób. Komunikacja pomiędzy uczestnikami, organizatorami, mentorami oraz jurorami odbywać się będzie na kanale Discord, na który organizatorzy zapraszają już teraz https://discord.gg/6bs6cHk

„Organizowany przez nas HackYeah już kilkukrotnie udowodnił, że w uczestnikach drzemie ogromny potencjał innowacyjnych pomysłów. Chcemy umożliwić włączenie się w wypracowanie rozwiązań dla szeroko pojętego biznesu wszystkim tym, którzy mają pomysły oraz chęć, by stworzyć wartościowe narzędzia” – mówi Jakub Kozioł, prezes Proidea Sp. z o.o.

Tematyczne webinaria, festiwalowa atmosfera i dobra zabawa

Główną zachętą dla uczestników jest na pewno możliwość wygrania nagród, a także szansa dalszego rozwoju swojego pomysłu i wdrożenia go w życie. HackYeah to również okazja do wzięcia udziału w licznych webinariach tematycznych, wirtualnej rozmowy z setkami mentorów i uczestników oraz na produktywne spędzenie weekendu, twierdzą organizatorzy. Zapewniając jednocześnie, iż zadbają o utrzymanie festiwalowej atmosfery znanej z czterech poprzednich edycji hackathonu, tym razem przeniesionego do świata wirtualnego – m.in. można spodziewać się rozgrywek online, wspólnej playlisty przebojów zebranych specjalnie na weekend 5-7 czerwca oraz wielu innych atrakcji.

Przeczytaj również
Grupa Transition Technologies z 40% wzrostem sprzedaży w 2022 roku

W ostatniej edycji HackYeah Online powered by GovTech wzięło udział niemal 2000 uczestników z przeróżnych dziedzin i o różnorodnych specjalizacjach. Wspólnie wypracowali oni 100 rozwiązań w ramach 5 kategorii, skupionych wokół problemów wynikających z pandemii COVID-19. Swoją wiedzą i doświadczeniem służyło im ponad 150 mentorów, 27 firm partnerskich wsparło ideę swoim zaangażowaniem oraz technologią, a 49 Community i Media Partnerów pomogło w promocji inicjatywy. Zasięg w social mediach podczas ostatniej stacjonarnej edycji HackYeah osiągnął wynik 3 milionów.

Kto za tym stoi?

Pomysłodawcą, producentem oraz organizatorem wydarzenia jest firma Proidea. Program GovTech Polska – funkcjonujący w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a mający na celu angażowanie społeczności we wprowadzanie innowacji do sektora publicznego, to partner główny wydarzenia. Do inicjatywy dołączyło też wiele publicznych i prywatnych instytucji, zarówno polskich jak i międzynarodowych, które dostarczają wiedzę i mentorów dla pomocy uczestnikom. Organizatorzy zapraszają do współpracy także media, firmy i organizacje, które mają pomysły na to, jak technologia może usprawnić szeroko pojęty biznes.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *