BiznesCDO

Microsoft i Mercedes-Benz rozwiną platformę, która pomoże usprawnić globalne łańcuchy dostaw

Partnerstwo obu firm zakłada rozszerzenie możliwości wykorzystywanej przez koncern Mercedes-Benz platformy danych MO360 m.in. w oparciu o możliwości platformy chmurowej Microsoft Azure. Modernizacja rozwiązania wspierającego zarządzanie globalnymi łańcuchami dostaw jednej z największych firm motoryzacyjnych ma pozwolić na zwiększenie efektywności i odporności procesów produkcyjnych, a także poprawę wskaźników w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Microsoft i Mercedes-Benz rozwiną platformę, która pomoże usprawnić globalne łańcuchy dostaw

Współpraca firm Mercedes-Benz i Microsoft ma pomóc w ograniczeniu problemów wynikających z zaburzeń w światowych łańcuchach dostaw. Oba koncerny będą współpracować w celu rozbudowy możliwości platformy MO360 m.in. o nowe rozwiązania pozwalające na szybsze identyfikowanie oraz eliminowanie potencjalnych wąskich gardeł w procesach logistycznych. W efekcie, za sprawą wykorzystania platformy Microsoft Azure, zmodernizowana platforma wspierająca zarządzanie procesami logistycznymi koncernu Mercedes-Benz ma poprawić wydajność produkcji w ponad 30 fabrykach samochodów osobowych na świecie.

Celem modernizacji jest zapewnienie możliwości szybkiego i efektywnego gromadzenia danych z całego procesu produkcyjnego, począwszy od produkcji poszczególnych komponentów, przez złożone łańcuchy dostaw, po działalność linii montażowych, aby na tej podstawie tworzyć w czasie rzeczywistym wirtualny model wszystkich procesów logistycznych, który pozwoli szybciej identyfikować potencjalne wąskie gardła występujące w łańcuchach dostaw.

Prognozy zakładają, że wykorzystanie nowej platformy do 2025 roku pozwoli na poprawę wydajności produkcji pojazdów Mercedes-Benz nawet o 20% w porównaniu z rokiem bieżącym. Warto dodać, że obecnie platforma MO360 jest już dostępna w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, a niedługo zostanie uruchomiona w Stanach Zjednoczonych i Chinach.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *