Branża ITRynek

Monolit IT Laureatem Konkursu Pomorski Pracodawca Roku 2017

Gdyńska firma informatyczna Monolit IT Laureatem Konkursu „Pomorski Pracodawca Roku 2017” w kategorii przedsiębiorstw zatrudniających od 10 do 50 pracowników w konkursie zorganizowanym przez organizację Pracodawcy Pomorza.

Monolit IT Laureatem Konkursu Pomorski Pracodawca Roku 2017

Ósma edycja konkursu „Pomorski Pracodawca Roku” zakończyła się uroczystą Galą Evening Pracodawców Pomorza. Monolit IT działający na rynku od ponad 10 lat po raz pierwszy w swojej historii uczestniczył w konkursie.

Monolit IT to firma ekspercka. Zatrudniamy najwyższej klasy specjalistów IT, uznanych i cenionych w branży, inżynierów z wieloletnim doświadczeniem, prelegentów występujących na wielu prestiżowych konferencjach branżowych. Od dnia założenia firmy nasi pracownicy zawsze byli i są największą jej wartością. Wyjątkowy zespół, wspólne zainteresowania, możliwość współdecydowania o projektach, płaska struktura decyzyjna, poczucie humoru. To nas zawsze wyróżniło” – mówi Tomasz Ostaszewski, prezes zarządu Monolit IT. “O naszym podejściu do pracowników niech świadczy fakt, że ze względu na wygodę pracowników rozrastającego się działu programistycznego uruchomiliśmy biuro w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Tylko dlatego żeby pracownicy mieli bliżej do domu i nie marnowali czasu na dojazdy. Takie podejście jest dla nas naturalne i oczywiste” – dodaje.

W Monolit IT pracuje obecnie ponad 20 osób w 3 biurach: w centrali w Gdyni, w Gdańsku gdzie jest biuro programistyczne oraz w Warszawie. Firma zajmuje się dostarczaniem zaawansowanych rozwiązań informatycznych największym polskim i zagranicznym firmom. W portfolio Monolit IT znajdują między innymi: HFC Monitoring, który jest zaawansowanym oprogramowaniem dedykowanym polskim i zagranicznym sieciom kablowym, Signaturix aplikacją umożliwiającą podpis biometryczny. Poza budową wysokowydajnej infrastruktury IT Spółka świadczy również usługi z zakresu Cloud Compiuting, oraz outsourcing związany z bezpieczeństwem IT przedsiębiorstw. Firma jest Partnerem Biznesowym wielu dostawców sprzętu, oprogramowania i technologii produktowych m.in. Cisco, IBM, Dell – EMC, VMware, Brocade, Fujitsu, Forcepoint.

W konkursie „Pomorski Pracodawca Roku” nagradzane są pomorskie firmy, które poza tym, że osiągają dobre wyniki ekonomiczne, tworzą korzystne warunki pracy, rozwijają potencjał swoich pracowników, inwestują w szkolenia i przyjazne środowisko pracy. Angażują się w działalność społeczną. Wśród finalistów i laureatów tegorocznej edycji w 4 kategoriach wyróżnionych zostało 15 firm.

Monolit IT Laureatem Konkursu Pomorski Pracodawca Roku 2017

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *