CyberbezpieczeństwoRynek

Motorolę edge 20 wzbogacono o zabezpieczenia klasy korporacyjnej

W smartfonach Motorola edge 20 i Motorola edge 20 lite Business Edition, obsługujących sieć 5G, zastosowano zabezpieczenia klasy korporacyjnej, poinformowali przedstawiciele producenta. Oparte na sztucznej inteligencji rozwiązania chronią m.in. przed złośliwym oprogramowaniem i phishingiem.

Motorolę edge 20 wzbogacono o zabezpieczenia klasy korporacyjnej

I tak, oba urządzenia chroni obecnie ThinkShield for mobile — rozszerzenie oferty ThinkShield Lenovo dla klientów korporacyjnych obejmujące najlepsze w tej klasie zabezpieczenia, łatwość zarządzania urządzeniami, funkcje ułatwiające pracę oraz usługi dla użytkowników smartfonów. Oparte na sztucznej inteligencji rozwiązania zabezpieczają przed złośliwym oprogramowaniem, phishingiem i innymi formami ataków sieciowych, z którymi borykają się współczesne firmy, wskazują przedstawiciele producenta. Dzięki funkcjom stale aktywnego zarządzania i rejestracji typu zero-touch można łatwo wdrażać i kontrolować urządzenia we własnym środowisku. O bezpieczeństwie urządzeń świadczy też to, że spełniają amerykańskie kryteria klasy rządowej oraz rygorystyczne wymagania ioXt w zakresie bezpieczeństwa i transparentności.

Niedawno Motorola nawiązała współpracę z Zimperium — globalnym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa urządzeń mobilnych. Dzięki dodaniu Zimperium platforma ThinkShield for mobile korzysta z działającego w czasie rzeczywistym i na urządzeniu mechanizmu ochronnego wykorzystującego uczenie maszynowe. Jak tłumaczą specjaliści, monitoruje on nieustannie działanie urządzenia i dostarcza danych z zakresu informatyki śledczej na potrzeby analiz po atakach. Tym samym jest to najpełniejsze rozwiązanie zabezpieczające na smartfonie Motoroli. Użytkownicy wspomnianych modeli mogą korzystać nie tylko z tego dodatkowego poziomu ochrony, ale też dwóch aktualizacji systemu operacyjnego, comiesięcznych aktualizacji przez trzy lata, a także trzyletniej gwarancji.

Ponadto, zarówno Motorola edge 20, jak i Motorola edge 20 lite Business Edition, to smartfony objęte programem Android Enterprise Recommended, ułatwiającym skalowanie i wsparcie floty urządzeń mobilnych o ustandaryzowanych funkcjach, niezależnie od ich liczby. Funkcje te spełniają rygorystyczne wymagania sprzętowe oraz programowe i zapewniają konsekwentne działanie oraz komfort obsługi urządzenia, podsumowują specjaliści Motorola.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *