Rynek

Na ERP wciąż można zarobić

Potwierdzają to wyniki firmy DSR. Wyspecjalizowana w rozwiązaniach wspierających zarządzanie dla sektora przemysłowego spółka notuje dwucyfrową dynamikę wzrostu przychodów i planuje debiut giełdowy. Wejście na GPW ma umożliwić pozyskanie kapitału na dalszy rozwój działalności.

Na ERP wciąż można zarobić

Według danych GUS z systemu wspierającego zarządzanie na koniec 2015 roku korzystała co druga firma zatrudniająca powyżej 50 osób i niemal 90% organizacji o zatrudnieniu większym niż 250 osób. “Nasycenie nie oznacza, że rynek nie kupuje tych rozwiązań. Klienci uważniej przypatrują się wartości swojego ERP i jakości jego wdrożenia. W Polsce często okazuje się, że w obszarze produkcji jest sporo do poprawy a koniunktura w gospodarce sprzyja inwestycjom. Nastroje w przemyśle jeszcze nigdy nie były tak dobre. To zachęca firmy do wydawania pieniędzy zarówno na systemy wspierające zarządzanie, jak i te uzupełniające ERP – APS do zaawansowanego planowania i harmonogramowania produkcji czy Shop Floor Control do rejestracji produkcji” – podkreśla Piotr Rojek, prezes zarządu firmy DSR. Według niego w 2016 roku szczególnym zainteresowaniem szczególnym zainteresowaniem firm produkcyjnych cieszyły się właśnie rozwiązania klasy APS oraz SFC. Obroty DSR wzrosły także w obszarze ERP, BI oraz PLM. Z kolei w bieżącym roku oczekiwane są kolejne projekty m.in. w branży motoryzacyjnej i spożywczej. “Zapotrzebowanie na oprogramowanie wspierające zarządzanie produkcją będzie rosło, bo potrzeby firm w obszarze optymalizacji produkcji są znaczące” – mówi Piotr Rojek z DSR.

Plany rozwoju firmy DSR zakładają m.in. systematyczny wzrost sprzedaży. W 2017 roku przychody spółki mają sięgnąć 16 mln zł. Z kolei debiut giełdowy spółki ma nastąpić najwcześniej w 2021 roku. Pozyskane z GPW środki mają zostać przeznaczone dla inwestycje m.in. w rozwój oferty usług. Warto dodać, że DSR oferuje już m.in. usługi chmurowe oparte na platformie Microsoft Azure. Rozwija też rozwiązania związane z integracją danych.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *