Rynek

Nadchodzi konsolidacja rynku rozwiązań dla call center?

Z nieoficjalnych doniesień wynika, że kierownictwo firmy Genesys jest zainteresowane przejęciem Interactive Intelligence. Mówi się też, że Genesys jest jednym z potencjalnych nabywców ośrodków call center firmy Avaya. Jeśli doniesienia okażą się prawdziwe – mogą oznaczać początek kolejnej fali konsolidacji na rynku rozwiązań telekomunikacyjnych.

Nadchodzi konsolidacja rynku rozwiązań dla call center?

Z informacji agencji Reuters wynika, że kierownictwo Interactive Intelligence prowadzi obecnie analizy strategicznych alternatyw rozwoju działalności. Jedną z nich ma być sprzedaż firmy. Reutes donosi, że przejęciem Interactive Intelligence zainteresowani mieliby być zarówno dostawcy konkurencyjnych oraz komplementarnych i konkurencyjnych rozwiązań telekomunikacyjnych.

W roli potencjalnego kupca wyspecjalizowanej w rozwiązaniach i usługach dla ośrodków call/contact center firmy Interactive Intelligence coraz częściej wymieniana jest jednak konkurencyjna spółka Genesys. Rozmowy dotyczące warunków ewentualnej fuzji mają znajdować się jednak na bardzo wczesnym etapie. Warto dodać, że obecna kapitalizacja Interactive Intelligence sięga 1,3 mld USD. Spółka prowadzi obecnie szereg działań mających na celu wdrożenie modelu biznesowego w większym niż dotąd stopniu opartego na modelu chmury obliczeniowej. W efekcie, mimo wzrostu przychodów z tytułu sprzedaży usług chmurowych, w pierwszym kwartale br. spółka zanotowała stratę rzędu 13,2 mln USD, wobec niecałych 3,5 mln USD rok wcześniej.

Przedstawiciele obu firm nie komentują pojawiających się doniesień. Co ciekawe, Reuters donosi również, że w lipcu dodatkowe 900 mln USD zainwestował w firmę Genesys jeden z amerykańskich funduszy inwestycyjnych. Środki te mają zostać przeznaczone na rozszerzenie skali działalności spółki. W tym kontekście, jako potencjalny obszar zainteresowania władz firmy Genesys wymieniane są m.in. ośrodki call center utrzymywane przez koncern Avaya. Wartość ewentualnej transakcji miałaby wynosić co najmniej 4 mld USD.

Przeczytaj również
Tworzymy narzędzia operujące na danych dla różnych obszarów biznesu

Sprzedaż firmy Interactive Inteligence może zapoczątkować falę podobnych przejęć na rynku oprogramowania i usług dla call center. W maju br. o zamiarze zakupu konkurencyjnej wobec Interactive Intelligence, dostarczającej hostowane rozwiązania call/contact center spółki inContact poinformowali przedstawiciele izraelskiej spółki NICE.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.