BiznesPolecane tematy

Nagrody Bizneswoman Roku 2015 przyznane

Laureatkami tegorocznej edycji konkursu Bizneswoman Roku zostały założycielki lub prezeski firm: Saule Technologies, Phenicoptere, MediaCom, Flash oraz Girls Code Fun. Pomysłodawczynie Girls Code Fungrodę otrzymały także nagrodę specjalną “Kobieta w Nowych Technologiach”.

Nagrody Bizneswoman Roku 2015 przyznane

Tytuł Bizneswoman Roku w kategorii Debiut Roku zdobyła Olga Malinkiewicz, założycielka firmy Saule Technologies, która ma szansę jako pierwsza na świecie skomercjalizować technologię ogniw perowskitowych. Jury przyznało nagrodę jednogłośnie. Tytuł Bizneswoman Roku w kategorii Moja Firma otrzymały natomiast założycielki firmy młodej, ale wartej już kilkadziesiąt milionów złotych firmy Phenicoptere – Monika Żochowska i Ewa Dudzic. Wyróżnienie specjalne w kategorii Moja Firma przyznano Martynie Wójtowicz, właścicielce firmy Flash. Wyróżniona finalistka stworzyła sieć placówek opieki nad dziećmi w województwie świętokrzyskim. Umiejętne wykorzystała fundusze UE w celu rozwoju działalności, zwiększania zatrudnienia oraz szkolenia kadr. W kategorii Korporacja nagrodę Bizneswoman Roku otrzymała Agnieszka Kosik, CEO spółki MediaCom Warszawa.

Nagrodę Bizneswoman Roku w kategorii Działalność na Rzecz Kobiet otrzymały: Karolina Cikowska i Van Anh Dam, założycielki Girls Code Fun. W ocenie konkursowego jury motywowanie dziewcząt w wieku szkolnym do zdobywania wiedzy w sferze nowych technologii jest niezwykle ważne dla zrównoważonego rozwoju – zdominowanej przez mężczyzn – branży IT. Karolina Cikowska i Van Anh Dam otrzymały również, ufundowaną przez firmę GTECH (Grupa IGT) nagrodę specjalną „Kobieta w Nowych Technologiach“. Nagrodę przyznano za szerzenie wiedzy i edukację z zakresu IT wśród dziewczynek w wieku szkolnym.

Wyróżnienie w kategorii Działalność na Rzecz Kobiet otrzymała natomiast Katarzyna Gulczyńska, Prezes Fundacji „Pokonaj Raka”. Tytuł Bizneswoman Publiczności zdobyły założycielki firmy Phenicoptere i pomysłodawczynie rękawiczki GLOV.

Nagrody Bizneswoman Roku 2015 przyznaneFinalistki i Jury konkursu Bizneswoman Roku 2015

Organizatorzy podkreślają, że w tegorocznej edycji konkursu padło wiele rekordów – zgłoszeń i nominacji było tak dużo, że wyjątkowo poszerzono grono finalistek w kategoriach Korporacja i Moja Firma. W każdej z tych kategorii nominowano po siedem kobiet.

Bizneswoman Roku to pierwszy ogólnopolski i jedyny stricte biznesowy konkurs dla przedsiębiorczych kobiet. Jest organizowany przez Sukces Pisany Szminką. Partnerami strategicznymi konkursu są: GTECH (Grupa IGT) oraz PZU. W gronie partnerów konkursu znajdują się także: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, PwC, Giza Polish Ventures, Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR, Teraz Polska, Klub Polska Rada Biznesu, Instytut Monitorowania Mediów, Program Executive MBA@UW oraz Kancelaria OKW. ITwiz jest patronem medialnym konkursu.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *