PracaRynek

Netflix otworzy w Warszawie centrum inżynieryjne

Polska stała się ważnym rynkiem dla firmy Netflix. Tuż po otwarciu regionalnego biura, jej przedstawiciele ogłosili oficjalnie powstanie planowanego od wielu miesięcy centrum inżynieryjnego w Warszawie. Zatrudnieni w nim inżynierowie będą mieć bezpośredni wpływ na to jak Netflix kreuje i produkuje swoje największe hity – takie jak Stranger Things, The Crown czy Wiedźmin. 

Netflix otworzy w Warszawie centrum inżynieryjne

Miniony rok był ważnym momentem w historii Netflix w Polsce. Po sześciu latach obecności na rynku, firma otworzyła biuro na Europę Środkowo-Wschodnią w Warszawie. Serwis wyprodukował już ponad 30 polskich filmów i seriali, a tylko w zeszłym roku przeznaczył 400 milionów zł na lokalne produkcje. Z kolei od 2018 roku Netflix stworzył ponad 3500 miejsc pracy przy produkcjach własnych: dla polskich aktorów, scenarzystów, reżyserów oraz ekip pracujących na planie i poza nim – podkreślają przedstawiciele serwisu.

Centrum inżynieryjne w Warszawie

Kolejnym krokiem i inwestycją na polskim rynku jest stworzenie wspomnianego centrum inżynieryjnego. Do jego zadań będzie należeć tworzenie produktów i usług, wykorzystywanych przez wewnętrznych i zewnętrznych partnerów Netflix, którzy produkują i zarządzają treściami w serwisie. Rozwiązania, nad którymi będzie pracował zespół z Warszawy, umożliwią cały proces produkcji treści, od pomysłu do realizacji i publikacji w serwisie.

Jak się okazuje, decyzja o inwestycji w Polsce zapadła wiele miesięcy temu w centrali firmy w Los Gatos i została podjęta przez kierownictwo zespołu zajmującego się technologiami w firmie. “Wybraliśmy Polskę ze względu na dostęp do świetnych specjalistów – polskie uczelnie informatyczne mają doskonałą reputację, a deweloperzy z Polski są cenionymi ekspertami, chętnie zatrudnianymi na całym świecie” – komentuje Deborah Black, wiceprezydent Engineering. “Cieszymy się na tę współpracę i wierzymy, że nowe centrum pomoże nam rozbudować naszą globalną organizację technologiczną i przynieść jeszcze więcej innowacji w rozwiązaniach, które tworzymy” – dodaje.

Przeczytaj również
W 2021 roku inwestorzy najwięcej płacili za firmy technologiczne i te z sektora ochrony zdrowia

Inżynierowie pracujący z Warszawy będą mieć bezpośredni wpływ na to, jak studio Netflix tworzy i produkuje popularne tytuły, takie jak Wiedźmin, The Crown czy Stranger Things.

Na początek serwis planuje zatrudnić kilkudziesięciu inżynierów, którzy będą pracować w regionalnym biurze w Warszawie. Obecnie trwa rekrutacja na inżynierów oprogramowania aplikacji biznesowych. Aktualne oferty pracy znajdują się na Netflix Jobs.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.