BranżaRynek

Nordkalk zakończył wdrożenie systemu komunikacyjnego BeneCloud

Firma uruchomiła go jednocześnie w swoich 5. polskich lokalizacjach. Nowy system połączył zakłady produkcyjne, kopalnie i biura handlowe Nordkalku w celu poprawy komunikacji i efektywności pracy. Dostawcą systemu jest fiński Benemen, który wdrożył go w Polsce wspólnie z Benemen Poland i partnerem Comtrust. W ramach projektu dokonano także integracji telefonii analogowej z cyfrową.

Nordkalk zakończył wdrożenie systemu komunikacyjnego BeneCloud

Nordkalk jest wiodącym producentem wyrobów na bazie kamienia wapiennego w Europie Północnej, z 20 lokalizacjami w Europie Środkowej i krajach bałtyckich. W Polsce działaod 1997 r. i zajmuje się produkcją wapna nawozowego i produktów dla przemysłu budowlanego, drogowego, energetycznego i cukrowniczego w trzech kopalniach w kraju.

W Polsce Nordkalku ma zakłady w Krakowie, Miedziance, Sławnie, Wolicy i Szczecinie. Zostały one włączone do jednej platformy komunikacyjnej dostarczonej z chmury. Pracownicy korzystają z systemu za pomocą telefonów VoIP i analogowych. Część użytkowników dodatkowo zintegrowana jest z usługą Skype dla firm.

Zrealizowany projekt uwzględnia specyfikę przemysłu wydobywczego” – powiedział Piotr Pytlakowski, odpowiedzialny za wdrożenie ze strony Comtrustu. “Kopalnie mają tradycyjną infrastrukturę, dlatego w tych miejscach, gdzie nie ma nowego okablowania i Wi-Fi, musieliśmy zachować telefonię analogową. Telefony analogowe i dedykowane specjalistyczne urządzenia, jak np. telefony SOS włączyliśmy do BeneCloud za pośrednictwem specjalnej bramy. Bramka VoIP zamienia analogowe sygnały mowy i wybierania numeru na cyfrowe, więc pracownicy kopalni mogą korzystać z unified communications bez komputera” – wyjaśnia.

Wg informacji Benemen, pbecnie coraz więcej firm przechodzi na zintegrowaną komunikację, ponieważ obniża koszty, poprawia efektywność pracy i zarządzanie. “Nordkalk wybrał nasze rozwiązanie, gdyż może włączyć swoje europejskie oddziały do jednej platformy i zmieniać jej funkcjonalność zależnie od potrzeb. Polska jest drugim po Finlandii krajem pracującym na BeneCloud. Realizowane są projekty kolejnych krajach” – dodają.

Przeczytaj również
IBM planuje do 2025 roku stworzyć komputer kwantowy z 4000 kubitów
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.