StartupyRynek

NotAnotherStartupAccelerator – program akceleracyjny dla startupów od czysta3.VC

Fundusz czysta3.VC uruchomił unikalny akcelerator dla startupów we wczesnej fazie rozwoju – wsparcia udzielać będą wyłącznie founderzy z doświadczeniem inwestycyjnym. Nabór zgłoszeń trwa do 20 listopada.

NotAnotherStartupAccelerator – program akceleracyjny dla startupów od czysta3.VC

W program zaangażowane będą m.in. osoby stojące za takimi spółkami jak: Applover, Da Vinci Studio czy Rating Captain. Założenie jest proste – w maksymalnie krótkiej, warsztatowej formie zasilić founderów wiedzą z różnych obszarów m.in. marketingu, finansów, analityki czy fundraisingu, a następnie umożliwić im zaprezentowanie się przed szerszą publicznością w ramach organizowanego demo day.

“Analizujemy tysiące spółek rocznie. Niezwykle często problemem jest to, że są one na zbyt wczesnym etapie rozwoju i nie są jeszcze gotowe, by sięgnąć po kapitał z VC. Potrzebują krótkiej akceleracji, która ukierunkuje je i pozwoli im skutecznie przygotować się do potencjalnej współpracy z funduszem. Tak zrodził się pomysł na N-A-S-A. Zależy nam na tym, aby udzielone wsparcie było pragmatyczne, więc poza VC, w roli ekspertów wystąpią wyłącznie founderzy naszych spółek portfelowych, którzy przeszli już przez proces inwestycyjny” – mówi Szymon Janiak, partner zarządzający Czysta3.VC. “Na rynku funkcjonuje dziś wiele programów, jednak problemem są często długie procedury naboru i czasochłonność. Startupy według nas nie mogą sobie na to pozwolić. Nasz program to zdecydowanie forma sprintu, bo trwa zaledwie kilka tygodni. Ponadto będzie to wiedza od founderów dla founderów, co jest optymalnym rozwiązaniem. Obecna edycja ma charakter pilotażowy, więc jesteśmy ciekawi jak nietypowe podejście przełoży się na efekty” – dodaje.

Przeczytaj również
Poznaliśmy laureatów konkursu Business Angel of the Year 2021

Zgłoszenia do programu przyjmowane są do 20 listopada. W pierwszym etapie jury wybierze co najmniej 10 najlepszych startupów, które otrzymają wsparcie merytoryczne od ekspertów. Następnie uczestnicy będą mogli zaprezentować swoje projekty przed mentorami i szerszą publicznością. Zapisy do programu są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, spełniających kryteria, a sam udział jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie https://n-a-s-a.pl.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *