RynekPolecane tematy

Nowości Dell Technologies skupione na sztucznej inteligencji

Tegoroczna konferencja Dell Technologies World była świetną okazją, aby poznać nowe produkty i technologie rozwijane przez koncern. Podczas konferencji zapowiedziano m.in. nowe rozwiązania, których zadaniem będzie zapewnienie zasobów niezbędnych m.in. dla sprawnego działania systemów biznesowych wykorzystujących sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe.

Nowości Dell Technologies skupione na sztucznej inteligencji

Tegoroczna konferencja firmy Dell Technologies stanowi kontynuację dotychczasowych wydarzeń organizowanych pod szyldem Dell EMC. Podczas konferencji zapowiedziano szereg nowych rozwiązań. W dużej mierze koncentrują się one na wykorzystaniu lub wsparciu mechanizmów sztucznej inteligencji.

I tak, rosnące wymagania w zakresie przechowywania danych i przetwarzania ma spełnić czternasta generacja serwerów PowerEdge, a konkretnie modele PowerEdge R940xa oraz PowerEdge R840. Serwery te zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o uczeniu maszynowym i są wyposażone w procesory Intel Xeon Scalable (do 112 rdzeni). Można w nich zamontować do 6TB pamięci RAM. Opcjonalnie mogą to być moduły NVDIMM. Serwer PowerEdge R840 jest przeznaczony przede wszystkim do analityki, natomiast PowerEdge R940xa to maszyna przygotowana pod kątem systemów transakcyjnych oraz uczenia maszynowego. PowerEdge 940xa może mieć na wyposażeniu 4 procesory Intel Xeon, 4 układy graficzne oraz 32 dyski flashowe. Warto dodać, że producent zanotował w ostatnim kwartale wzrost sprzedaży o 40 proc. w ujęciu rocznym w segmencie serwerów. Według przedstawicieli Della jest to efekt, m.in. wprowadzenia silniejszych konfiguracji z układam graficznymi.

Oprócz nowych serwerów producent wprowadza do oferty kolejną generację pamięci masowych PowerMax, obsługujących technologię NVMe i wyposażonych w specjalne mechanizmy do lepszej obsługi systemów uczenia maszynowego. Mogą być one wyposażone wyłącznie w nośniki flash i oferują do 10 mln IOPS. Według producenta jest to najszybsza macierz na świecie.

Przeczytaj również
Rusza nabór do konkursu Huawei Startup Challenge 2

Wśród nowości dotyczących sztucznej inteligencji znalazła się też zapowiedź rozwiązania Precision Optimizer 5.0, które wykorzystujac sztuczną inteligencję pozwala zmaksymalizować wydajność aplikacji działających na stacjach roboczych Dell Precision. Rozwiązanie to stanowi świetny przykład tego, w jaki sposób Dell integruje i wykorzystuje sztuczną inteligencję do poprawy swoich produktów.

Podczas konferencji Dell Technologies World zapowiedziano też nowe rozwiązania hiperkonwergentne. Nowe funkcjonalności zostały wprowadzone m.in. do rozwiązań Dell EMC VxRail – jest to jedno z najlepiej sprzedających się rozwiązań tego producenta do budowy infrastruktury hiperkonwergentnej. Nowości, które są związane z coraz ściślejszą integracją z oprogramowaniem VMware vSan oraz vSphere pozwalają m.in. na obsługę połączeń sieciowych 25 GB/s czy układów graficznych NVIDIA Tesla P40.

Ułatwienia dla partnerów/strong>
Równolegle z Dell Technologies World miało miejsce spotkanie dla resellerów i dystrybutorów firmy Dell Technologies – Dell Global Partner Summit. Choć Dell wciąż bywa postrzegany jako firma prowadząca przede wszystkim sprzedaż bezpośrednio do klientów, to w praktyce jest też mocno obecna w kanale sprzedaży. Joyce Mullen, wiceprezes Dell podkreśla, że tylko w trzecim kwartale 2018 roku finansowego koncern osiągnął przychody ze sprzedaży realizowanej za pośrednictwem kanału partnerskiego przychody rzędu 43 mld dolarów. Z oficjalnych informacji wynika też, że aż 60 proc. partnerów Dell w ostatnim roku zwiększyło przychody, a 70 proc. uzyskało wyższe marże. Podczas konferencji Dell Global Partner Summit zapowiedziano kolejne udogodnienia dla partnerów. Mają być one związane z ułatwieniem sprzedaży produktów z całego portfolio producenta.

Przeczytaj również
Sandbox Blockchain - ruszył nabór do pierwszej w Polsce piaskownicy technologicznej
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.