InfrastrukturaRynek

Nowy HP ProBook x360 – udoskonalony i zaprojektowany dla szkół

Przeznaczony dla edukacji HP ProBook x360 11 G5 to – jak informuje producent – odporny na upadki notebook konwertowalny wyposażony m.in. w pakiet oprogramowania HP School Pack. W Polsce dostępny będzie od lutego 2020 roku.

Nowy HP ProBook x360 – udoskonalony i zaprojektowany dla szkół

Według producenta konstrukcja komputera HP ProBook x360 – w tym wytrzymałość, smukły kształt oraz możliwość wykorzystywania w trybie tabletu – sprawi, że sprzęt ten świetnie sprawdzi się w zastosowaniach związanych z edukacją. Jak informują przedstawiciele HP, jest to także pierwszy na świecie konwertowalny notebook, obsługujący tryb czytania książek bez użycia rąk. Sprzęt wyposażony jest również w system dwóch aparatów oraz funkcje dotykowe.

Najważniejsze funkcje HP ProBook x360 11 G5, na które wskazuje producent to:

  • Solidna i trwała konstrukcja – lekkie i wytrzymałe urządzenie, które ma przetrwać długi dzień w szkole m.in. dzięki wzmocnionym rogom i portowi zasilania czy klawiaturze odpornej na uderzenia i niewielkie zalania.
  • Inteligentne, wydajne uczenie się – notebook umożliwić ma uczniom szybkie przechodzenie między pisaniem dokumentów, uruchamianiem aplikacji STEM i edytowaniem filmów, dzięki wykorzystaniu najnowszych procesorów Intel.
  • Szybkie, niezawodne połączenia sieciowe do nauki w chmurze – opcjonalne Wi-Fi 6 (802.11 AX) zapewnić ma gigabitową szybkość i niezawodność.
  • Przyjazne dla IT zarządzanie dla łatwego wdrożenia oraz bezpieczeństwa i ochrony danych uczniów – komputer wyposażono w zintegrowane narzędzia programowe HP Manageability Integration Kit i HP BIOSphere Gen5. Według producenta to pierwszy na świecie tak wytrzymały, konwertowany notebook z kamerą prywatności10, która posiada fizyczną migawkę i oprogramowanie chroniące przed inwigilacją.
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *