Agenda 2023

Obszar OT i IT: mezalians czy partnerstwo? Czy warto inwestować w ten związek?

Robert Pławiak, CIO/CTO/CDO firmy Polpharma zachęca aby na listę tematów tegoroczne Agendy CXO HUB wciągnąć temat relacji obszarów OT i IT. To mezalians czy partnerstwo? Czy w ogóle warto inwestować w ten związek?

Obszar OT i IT: mezalians czy partnerstwo? Czy warto inwestować w ten związek?

Członkowie Rady Programowej CXO HUB przedstawiają rekomendacje do tematów spotkań naszej społeczności w 2023 r. Jakie tematy zagoszczą w Agendzie CXO HUB “Ludzie – biznes – technologia” – o tym zadecydują głosy samej społeczności. Poprosiliśmy o rekomendacje:
  • Dlaczego warto rozmawiać o danym temacie?
  • W jaki sposób?
  • Z kim?

Zapraszamy do lektury rekomendacji do Agendy CXO HUB 2023 oraz oddania głosu w ankiecie udostępnionej w ramach Grupy CXO HUB w serwisie LinkedIn!
Państwa głos zdecyduje o czym będziemy dyskutować w 2023!

Obszar OT i IT: mezalians czy partnerstwo? Czy warto inwestować w ten związek?

Po stronie automatyki zaczyna się pojawiać bardzo dużo technologii. OT goni IT tak, jak ubezpieczenia gonią banki. Pytani brzmi: czy powinniśmy o tym rozmawiać i zapraszać kolegów z automatyki do wspólnych tematów. Czy – i pod jakimi warunkami wyciągać rękę do partnerstwa, czy wspólnie dojść do porozumienia, że byłby to mezalians i pozostajemy przy swoich tematach, przy swoim tempie rozwoju. Czy ryzykować w wymiarze łańcucha bezpieczeństwa większa integrację?

Temat relacji OT i IT nie jest zapewne najatrakcyjniejszym wątkiem dla wszystkich, może z racji branży albo wypracowanych, okrzepłych modeli tych relacji. Ale ja po pierwsze – widzę, że warunki się zmieniają i OT dojrzało. A w innych miejscach – owo OT się z dużym prawdopodobieństwem pojawi i wówczas problem ustawienia relacji z IT stanie na wokandzie.

Gdybyśmy mieli okazję o tym rozmawiać, to jestem pewien, że goszczący na naszym spotkaniu przedstawiciele OT o wielu nowych rzeczach by nam powiedzieli. Bez wątpienia – wepchnęliby nam kij w szprychy. O takie właśnie generalne podejście, o taką metodę w dyskutowaniu w CXO HUB o naszych tematach w 2023 apeluję – bo to przyniesie dobre owoce: ciekawe, świeże spojrzenie, nową wiedzę i dobrą atmosferę spotkań.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *