Zmiany kadrowe

Paweł Ćwieka objął stanowisko Chief Delivery Officer w firmie Billennium

W randzie członka zarządu Billennium odpowiada m.in. za rozwój centrów kompetencyjnych, a także rozwój kompetencji technologicznych i wzmocnienie obecności firmy na rynkach zagranicznych. Nowe stanowisko objął w połowie lutego 2020 roku.

Paweł Ćwieka objął stanowisko Chief Delivery Officer w firmie Billennium

Pełniąc funkcję Chief Delivery Officer w firmie Billennium Paweł Ćwieka jest odpowiedzialny za realizację strategii rozwoju centrów kompetencyjnych firmy. Obejmuje ona m.in. poszerzenie kompetencji w nowych obszarach technologicznych, a także rozwój działalności poza granicami Polski. “Sukces Billennium to zasługa m.in. takich osób, jak Paweł Ćwieka – kompetentnych, odpowiedzialnych i zaangażowanych. Odkąd dołączył do firmy, dał się poznać jako wspaniały specjalista oraz skuteczny manager z szerokim spojrzeniem na nasz biznes i bardzo mocno przyczynił się do rozwoju firmy, m.in. poprzez stworzenie ponad dwudziestu Centrów Kompetencyjnych czy ekspansję Billennium na rynkach zagranicznych. Mamy bardzo ambitne cele na ten rok i jestem pewien, że z Pawłem w nowej roli osiągniemy kolejne sukcesy” – podkreśla Bartosz Łopiński, dyrektor generalny i jeden z założycieli firmy Billennium. Warto dodać, że wyspecjalizowana w usługach i rozwiązaniach IT firma Billennium posiada 11 oddziałów na całym świecie. Zatrudnia ponad 1,3 tys. specjalistów IT.

Paweł Ćwieka jest związany z firmą Billennium od 2012 roku. Początkowo kierował zespołem drugiej linii wsparcia klientów. Trzy lata później objął stanowisko Service Delivery Manager, a od 2018 roku kierował działem Delivery. Był odpowiedzialny m.in. za stworzenie Centrów Kompetencyjnych i znacząco przyczynił się do globalnego rozwoju firmy. Wcześniej Paweł Ćwieka związany był m.in. z lubelską firmą Syntea Business Solutions.

Paweł Ćwieka jest absolwentem Technologii informatycznych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz studiów podyplomowych na kierunku Zintegrowanych systemów ERP w zarządzaniu nowoczesnym przedsiębiorstwem na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Posiada także certyfikat ITIL Expert.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *