AdvertorialCIOPolecane tematy

PGE Narodowy wykorzystuje macierz Huawei OceanStor 2200 V3
Case Study

Case Study
Przedstawiciele spółki PL.2012+ – zarządzającej stadionem PGE Narodowy w Warszawie – poszukiwali nowego systemu pamięci masowej na potrzeby systemu telewizji dozorowanej CCTV. Rozwiązanie do rejestracji obrazu wideo jest stosowane m.in. w związku z rozporządzeniem MSWiA w sprawie „sposobu utrwalania przebiegu imprez masowych”. Za dostarczenie sprzętu odpowiadała firma S4E, dystrybutor Huawei w Polsce i jego partner – spółka INDATA SA oddział Warszawa.

PGE Narodowy wykorzystuje macierz Huawei OceanStor 2200 V3<br><span class=case_study> Case Study</span>

PL.2012+ rozpoczęła funkcjonowanie w lutym 2008 roku jako PL.2012 – spółka celowa Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jej zadaniem była koordynacja przygotowań do EURO 2012 w Polsce. Od stycznia 2013 roku – jej następca – PL.2012+ jest operatorem stadionu PGE Narodowego. Firma jest odpowiedzialna za zarządzanie stadionem, w tym poddzierżawianie i najem jego poszczególnych części m.in. na cele konferencyjne, rozrywkowe czy wynajem biur. Na stadionie PGE Narodowym tylko w roku 2016 było to m.in. 10 imprez sportowych, a w październiku 2017 r. odbył się tu mecz reprezentacji Polski z Czarnogórą, który zapewnił nam awans do Mundialu w Rosji w roku 2018.

Bezpieczniejsza platforma do gromadzenia danych

Od 2011 roku organizatorzy imprezy masowych są zobowiązani do utrwalania jej przebiegu, a w szczególności zachowania uczestników. Służący do tego system CCTV stadionu PGE Narodowy składa się z ponad 400 kamer wysokich rozdzielczości od FullHD do aż 29 Mpix. Wszystkie pracują pod kontrolą systemu VMS. Zarejestrowane obrazy wideo muszą być następnie przechowywane przez co najmniej 30 dni, o ile nie zarejestrowały one zachowań karalnych. Te ostatnie mogą być bowiem wykorzystane w postępowaniu dowodowym w stosunku do – jak stwierdza rozporządzenie MSWiA – „osób zakłócających porządek podczas imprez masowych oraz imprez masowych podwyższonego ryzyka” i w związku z powyższym musza być przechowywane do zakończenia postępowania.

PGE Narodowy wykorzystuje macierz Huawei OceanStor 2200 V3<br><span class=case_study> Case Study</span>

Rosnąca liczba organizowanych przez nas imprez o charakterze masowym – w roku 2017 będzie to ok. 24 wydarzeń masowych, 200 społecznych i 280 biznesowych – spowodowała konieczność zwiększenia pojemności systemu pamięci masowej wykorzystywanej na potrzeby telewizji dozorowanej CCTV” – wspomina Piotr Kluczyński, inżynier systemów informatycznych w PL.2012+. Nowa macierz zastąpiła dotychczas stosowany system storage, którego zasoby okazały się niewystarczające. „Przed zakupem nowej macierzy większość nagrań przechowywana była na dyskach 20 serwerów systemu telewizji CCTV. Obecnie prawie 50% gromadzonych przez nas danych jest już przechowywana w centralnym systemie pamięci masowej” – dodaje.

Niezawodny dostęp do zapisanych nagrań wideo

Wybierając nowy system pamięci masowej przedstawiciele PL.2012+ postawili przede wszystkim na niezawodność nowego rozwiązania oraz koszt w przeliczeniu na 1TB powierzchni dyskowej. „Jeden z naszych dostawców – biorąc pod uwagę nasze preferencje, w tym także fakt, że będziemy przechowywać pliki wideo z systemu CCTV – polecił nam rozwiązanie Huawei OceanStor, które w obecnej konfiguracji posiada pojemność 120 TB, ale z możliwością łatwej jego rozbudowy” – mówi Piotr Kluczyński. „Zawsze z dużym zaangażowaniem podchodzimy do problematyki jaką stawia przed nami klient. Tym razem nie mogło być inaczej. Po analizie problemu PL.2012+ doszliśmy do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie macierz Huawei OceanStor. Jakość i wydajność tej macierzy idealnie spełniły wymagania systemu CCTV na PGE Narodowym” – komentuje Marek Kowalik, Key Account Manager w INDATA SA oddział Warszawa.

Z uwagi na ilość serwerów korzystających z macierzy oraz ilość danych zapisywanych i odczytywanych na każdym z nich, zdecydowaliśmy się na macierz wykorzystującą tradycyjne dyski twarde. Pozwala to bardzo elastycznie przydzielić do danego serwera taki zasób, jaki jest aktualnie potrzebny” – wyjaśnia Piotr Kluczyński. Macierz Huawei OceanStor 2200 V3 charakteryzuje się prostotą i łatwością obsługi.

Z uwagi na ilość serwerów korzystających z macierzy oraz ilość danych zapisywanych i odczytywanych na każdym z nich, zdecydowaliśmy się na macierz wykorzystującą tradycyjne dyski twarde. Pozwala to bardzo elastycznie przydzielić do danego serwera taki zasób, jaki jest aktualnie potrzebny. Rozwiązanie Huawei OceanStor, które w obecnej konfiguracji posiada pojemność 120 TB, ale z możliwością łatwej jego rozbudowy – mówi Piotr Kluczyński, inżynier systemów informatycznych w spółce PL.2012+.

Dostarczane wraz z tym systemem pamięci masowej oprogramowanie SmartConfig znacząco upraszcza jego konfigurację, w tym m.in. przyporządkowanie odpowiednich zasobów. W raz z macierzą Huawei OceanStor dostarczane jest także oprogramowanie wspomagające zarządzanie całym rozwiązaniem, w tym dostępną pojemnością i wydajnością. Ułatwia ono także zapewnienie odpowiedniego poziomu odporności na awarie. Huawei OceanStor 2200 V3 posiada funkcjonalność zarówno blokowych, jak i plikowych pamięci masowych. Rozwiązanie to jest także – co było ważne dla przedstawicieli spółki PL.2012+ – dostosowane do przechowywania i udostępniania zapisanych materiałów wideo.

Łatwe przyznawanie potrzebnych zasobów

Dzięki wdrożeniu systemu pamięci Huawei OceanStor zrezygnowaliśmy z dotychczasowej, zbyt małej już macierzy. Jeden, scentralizowany system pozwala nam dziś przydzielać serwerom takie zasoby, jakie są im w danej chwili potrzebne. Dzięki temu mamy także pełną kontrolę nad minimalnym czasem przechowywania nagrań wymaganym przez rozporządzenie MSWiA w sprawie sposobu utrwalania przebiegu imprez masowych” – podsumowuje Piotr Kluczyński. „INDATA to integrator z wieloletnim doświadczeniem we wdrażaniu scentralizowanych systemów pamięci masowych. Cieszymy się wieloma wspólnie przeprowadzonymi projektami z Huawei Polska i S4E. Ten na PGE Narodowy okazał się kolejnym sukcesem, a zadowolenie klienta daje nam dużo satysfakcji i motywację do kolejnych wspólnych projektów” – dodaje Marek Kowalik.

Korzyści z wdrożenia macierzy Huawei OceanStor 2200 V3 • ułatwienie spełnienia wymogów dotyczących rozporządzeniem MSWiA w sprawie sposobu utrwalania przebiegu imprez masowych,
• przeniesienie przechowywanych nagrań z serwerów systemu telewizji CCTV na bezpieczną, centralną platformę macierzy Huawei,
• scentralizowany system pamięci masowej pozwala przydzielać serwerom telewizji CCTV potrzebne im zasoby,
• zapewnienie pełnej kontroli nad minimalnym czasem przechowywania nagrań z telewizji CCTV.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *