Praca

PKO BP poszukuje 130 specjalistów IT

Bank rozwija bowiem swoje zespoły projektowe IT. Poszukiwani są specjaliści z praktycznie wszystkich obszarów IT: analitycy, architekci, kierownicy projektów i programiści, a także eksperci od hurtowni danych, administratorzy aplikacji czy inżynierowie DevOps – informują przedstawiciele PKO BP.

PKO BP poszukuje 130 specjalistów IT

Potrzeba rozbudowania zespołów projektowych wynika z dużej skali ambitnych projektów realizowanych w obszarze technologii, m.in. wykorzystujących: Data Science, RPA, Machine Learning czy Artificial Intelligence.
W najbliższej przyszłości, skala ta będzie tylko wzrastała – strategia PKO Banku Polskiego na lata 2023-2025 zakłada bowiem jeszcze większą koncentrację na wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

“PKO Bank Polski ma blisko 12 mln klientów, z czego 63% to klienci cyfrowi. Mamy 7,6 mln aktywnych aplikacji IKO, a do 2025 roku zamierzamy wszystkie nasze serwisy udostępnić w kanałach zdalnych. Realizujemy coraz więcej projektów z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i jesteśmy na etapie przenoszenia aplikacji mobilnej IKO do chmury. Budujemy najbardziej zaawansowaną analitykę na rynku – nasza platforma MLOps jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w polskim sektorze bankowym. Prowadzimy równocześnie wiele projektów informatycznych, które są bardzo złożone i które ze względu na skalę naszej działalności, mają duży wpływ na rynek. Jesteśmy olbrzymią firmą technologiczną, ale jednocześnie jako największy bank w Polsce mamy bardzo solidne fundamenty, co stwarza unikalne środowisko pracy. Dzięki temu naszym pracownikom możemy zapewnić nie tylko ciekawą ścieżkę rozwoju, ale i stabilność zatrudnienia” – przekonuje Piotr Krawczyk, dyrektor Pionu Rozwoju Aplikacji w PKO Banku Polskim.

Przeczytaj również
Alstom planuje zatrudnić 150 specjalistów IT w Katowicach

Obecnie w różnych obszarach banku w zespołach IT pracuje 2300 osób. To multidyscyplinarne zespoły projektowe, łączące kompetencje IT z biznesowymi. W budowaniu aplikacji PKO Bank Polski rozwija podejście DevSecOps, a w codziennej pracy bank wykorzystuje metodykę Agile.

Bank prowadzi także szereg programów rozwojowych, które pozwalają pracownikom podnieść kompetencje lub nabyć zupełnie nowe. Główny nacisk kładzie na umiejętności z zakresu chmury, cyberbezpieczeństwa, DevOps, AI czy analityki danych. Rozwija także metodyki Agile i umiejętności w obszarze architektury, analityki wymagań czy szeroko rozumianych kompetencji developerskich.

Informacje o aktualnych ofertach pracy można znaleźć na stronie www.pkobp.pl/kariera. Więcej o pracy w banku można dowiedzieć się w podcaście Dzień dobry w pracy (m.in. odcinek Rozwój napędzany technologią) dostępne na Spotify i Youtube.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *