InfrastrukturaRynek

Platforma Nutanix Enterprise Cloud dostępna na serwerach Fujitsu

No mocy globalnego partnerstwa pomiędzy firmami Fujitsu i Nutanix platforma Nutanix Enterprise Cloud została udostępniona dla serwerów PRIMERGY. Zdaniem przedstawicieli obu firm wspólna oferta pozwala na zapewnienie nieograniczonej skalowalności prywatnych i hybrydowych środowisk cloud computing, co pozwoli m.in. na skrócenie czasu realizacji wielu projektów biznesowych.

Platforma Nutanix Enterprise Cloud dostępna na serwerach Fujitsu

Zgodnie z oficjalnymi deklaracjami, oferta Nutanix Enterprise Cloud dla serwerów Fujitsu PRIMERGY stanowi połączenie możliwości platformy Nutanix HCI z wydajnością, niezawodnością i energooszczędnością serwerów Fujitsu PRIMERGY. Dzięki temu możliwe ma być m.in. tworzenie kompleksowych, przeznaczonych do zastosowań korporacyjnych platform, które połączą w sobie środowiska prywatnej chmury obliczeniowej, rozwiązania hybrydowe, a także środowiska przeznaczone do działania na krawędzi sieci – i to przy zachowaniu nieograniczonej w górę skalowalności już od poziomu pojedynczego węzła. Wszechstronność tego typu rozwiązań ma pozwalać na ich wykorzystanie w nowoczesnych, definiowanych programowo centrach danych, a także – na potrzeby obsługi wirtualnych stacji roboczych i biur zdalnych.

“Wprowadzając Nutanix Enterprise Cloud na PRIMERGY, jednym z naszych priorytetów było zmniejszenie złożoności i umożliwienie naszym klientom wykorzystania jednej, wysokowydajnej chmury korporacyjnej obejmującej wszystko – zarówno chmurę prywatną, edge computing, jak i rozwiązania hybrydowe – która jednocześnie będzie łatwa we wdrażaniu i zarządzaniu. To uniwersalne podejście umożliwia bezproblemową koordynację aplikacji i zasobów, jednocześnie zmniejszając całkowity koszt posiadania infrastruktury IT” – mówi Christian Leutner, Head of EMEIA Product Sales w Fujitsu.

Co ważne, przedstawiciele Fujitsu podkreślają, że rozwiązanie Fujitsu Nutanix Enterprise Cloud na serwery PRIMERGY jest kompatybilne z wiodącymi, wielkoskalowymi usługami dla środowisk hybrydowych. Wspiera także hiperwizory, takie jak VMware ESXi oraz Nutanix AHV. Rozwiązanie Fujitsu Nutanix Enterprise Cloud dla PRIMERGY jest dostarczane do klientów we wstępnie skonfigurowanej i gotowej do wdrożenia formie. “Łącząc sprzęt firmy Fujitsu, jednego z największych dostawców serwerów na świecie, z wiodącym w branży oprogramowaniem Nutanix, klienci Nutanix i Fujitsu mogą tworzyć efektywne i proste środowisko chmurowe. Ta dodatkowa opcja na rynku daje firmom na całym świecie większą swobodę wyboru konfiguracji centrów danych i umożliwia im zbudowanie idealnego rozwiązania dla ich chmur hybrydowych” – dodaje Chris Kaddaras, starszy wiceprezes ds. sprzedaży w firmie Nutanix.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *