InfrastrukturaRynek

Red Hat inwestuje w zarządzanie danymi dla hybrydowych środowisk cloud computing

Dzięki przejęciu spółki NooBaa firma Red Hat rozszerzy ofertę o rozwiązania pozwalające na ujednolicenie procesów zarządzania danymi w rozproszonych środowiskach wykorzystujących model chmury obliczeniowej, w tym w środowiskach hybrydowych oraz multi-cloud.

Red Hat inwestuje w zarządzanie danymi dla hybrydowych środowisk cloud computing

Założona w 2013 roku izraelska firma NooBaa specjalizuje się w rozwiązaniach pozwalających na sprawne zarządzanie nieustrukturyzowanymi danymi przechowywanymi i przetwarzanymi w zróżnicowanych środowiskach IT. Rozwijana przez NooBaa platforma zarządzania danymi pełni funkcję warstwy abstrakcji, która pozwala na scentralizowanie zbiorów danych niezależnie od fizycznej infrastruktury IT. Takie podejście ma ułatwiać m.in. przenoszenie danych między różnymi środowiskami oraz zapewnienie integralności, spójności i aktualności wszystkich danych.

Według zapowiedzi technologie przejmowanej spółki uzupełnią ofertę Red Hat i pozwolą na wzmocnienie jej pozycji jako wiodącego dostawcy otwartych technologii chmurowych. Rozwiązania NooBaa znajdą zastosowanie m.in. jako uzupełnienie dla rozwiązań, takich jak: Red Hat OpenShift Container Platform, Red Hat OpenShift Container Storage oraz Red Hat Ceph Storage. “Możliwość przenoszenia danych jest jedną z najważniejszych kwestii dla przedsiębiorstw, które tworzą i wdrażają aplikacje chmurowe w chmurach prywatnych i środowiskach wielochmurowych. Technologie NooBaa uzupełnią naszą ofertę i pomogą nam spełnić oczekiwania programistów w świecie środowisk hybrydowych i wielochmurowych. Z dużą radością witamy w rodzinie Red Hat dziewięcioosobowy zespół techników, z którym będziemy wspólnie pracować nad umocnieniem pozycji firmy Red Hat jako wiodącego dostawcy otwartych technologii chmur hybrydowych” – podkreśla Ranga Rangachari, wiceprezes i dyrektor generalny ds. pamięci masowych i infrastruktur hiperkonwergentnych w firmie Red Hat.

Przeczytaj również
Panasonic rozwinie ofertę rozwiązań komunikacyjnych i wspierających pracę zespołową
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.