BranżaRynek

Rekord przychodów w TenderHut w roku 2019

Grupa TenderHut cały 2019 rok zakończyła rekordowym przychodem skonsolidowanym wynoszącym ponad 37 mln złotych przychodów (estymacja), co stanowi wzrost rok do roku o ponad 55%. Wynik ten jest efektem strategii zarządu skupiającej się na ekspansji globalnej (oddziały programistyczne w Danii, Chinach i planowany w USA), rozwoju produktów własnych oraz skalowalnych usług IT.

Robert Strzelecki, prezes zarządu TenderHut
Robert Strzelecki, prezes zarządu TenderHut

Przychody z usług TenderHut osiągają najwyższy poziom, sprzedaż produktów i licencji rośnie, a firma odnotowuje rekordowe wyniki przychodów. A to wszystko przy wydawałoby się nie najlepszym miesiącu dla outsourcingu usług IT. Grudzień w większości programistycznych firm rozliczających się z klientami za przepracowane godziny jest najsłabszym miesiącem w roku. W grudniu 2019 było tylko 16 dni roboczych, a dla Grupy TenderHut to właśnie ten miesiąc stał się rekordowym w historii całej działalności. Grupa wypracowała 4,77 mln zł przychodu, czyli przekroczyła magiczną kwotę 1 mln euro przychodów miesięcznie (wzrost o 104%).

Zmiana struktury przychodów w spółce, w tym znaczne zwiększenie wpływów z wdrożeń produktów własnych i sprzedaży usług konsultacyjnych zaowocowały rekordowym wynikiem przekraczającym 1 mln euro przychodu miesięcznie. W grudniu 2019 roku struktura przychodów w technologicznej Grupie przedstawiała się następująco:

  • usługi programistyczne  – 2,41 mln zł (wzrost o 43% y/y),
  • wdrożenia systemów LIMS – 1,36 mln zł (wzrost o 110% y/y),
  • wpływy ze sprzedaży licencji na produkty własne (w szczególności Zonifero) – 1 mln zł.

Ze względu na święta i urlopy pracowników grudzień zawsze był dla nas najsłabszym miesiącem w roku. Dlatego bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie wyniki grudnia 2019. Po raz pierwszy na gołych liczbach mogłem zauważyć efekty zmiany strategii i zainwestowania w start–up proptechowy – Zonifero oraz w stworzenie Centrum Kompetencyjnego, wdrażającego LIMS dla laboratoriów. Po niecałych 5 latach od założenia firmy zaczęliśmy generować przychód miesięczny na poziomie miliona euro. A samo Zonifero przyniosło aż 1 mln zł przychodu”  – podkreśla Robert Strzelecki, prezes zarządu TenderHut.

Prawdziwymi gwiazdami grudnia okazały się dwa projekty realizowane przez Grupę. Jednym z nich jest Zonifero – start–up z rodziny PropTech. “Ten produkt jest mi niezwykle bliski, ponieważ jego geneza leży u podstaw intensywnego rozwoju całej Grupy. Problemy organizacyjne rozwiązaliśmy przy pomocy stworzonej przez nas aplikacji, która wyewoluowała do jednego z dynamiczniej rozwijających się start–up’ów w swojej kategorii. Dziś Zonifero to milion złotych wygenerowanego przychodu i kilka kontraktów podpisanych na pięć lat na budynki, które zostaną wybudowane w 2020 i 2021 roku, a projekt niedawno wyszedł z fazy inkubacji”  – tłumaczy Robert Strzelecki.

Kolejnym projektem zapewniającym rosnący przychód technologicznej Grupie to wdrożenia specjalistycznych systemów LIMS umożliwiających automatyzację pracy laboratoriów. Spółka Solution4Labs rozbudowała Centrum Kompetencyjne, które świadczy usługi w zakresie optymalizacji pracy laboratoryjnej na całym świecie, przy użyciu systemów informatycznych. Konsultanci Centrum Kompetencyjnego specjalizują się w doradztwie z zakresu wdrożeń systemów informatycznych w laboratoriach wszystkich branż, wykorzystując doświadczenie nabyte przy realizacji największego na świecie projektu wdrożenia systemu laboratoryjnego – w 640 laboratoriach, w 100 krajach na świecie, dla 32 tysięcy użytkowników. W 2019 roku Solution4Labs otworzyło swój oddział w Chinach, wchodząc tym samym na obiecujący rynek azjatycki, a także stworzyło szereg produktów rozszerzających oprogramowanie partnerskie SampleManager oraz swój własny produkt Holo4Labs.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *