Branża ITRynek

Rekord przychodów w TenderHut w roku 2019

Grupa TenderHut cały 2019 rok zakończyła rekordowym przychodem skonsolidowanym wynoszącym ponad 37 mln złotych przychodów (estymacja), co stanowi wzrost rok do roku o ponad 55%. Wynik ten jest efektem strategii zarządu skupiającej się na ekspansji globalnej (oddziały programistyczne w Danii, Chinach i planowany w USA), rozwoju produktów własnych oraz skalowalnych usług IT.

Rekord przychodów w TenderHut w roku 2019
Robert Strzelecki, prezes zarządu TenderHut

Przychody z usług TenderHut osiągają najwyższy poziom, sprzedaż produktów i licencji rośnie, a firma odnotowuje rekordowe wyniki przychodów. A to wszystko przy wydawałoby się nie najlepszym miesiącu dla outsourcingu usług IT. Grudzień w większości programistycznych firm rozliczających się z klientami za przepracowane godziny jest najsłabszym miesiącem w roku. W grudniu 2019 było tylko 16 dni roboczych, a dla Grupy TenderHut to właśnie ten miesiąc stał się rekordowym w historii całej działalności. Grupa wypracowała 4,77 mln zł przychodu, czyli przekroczyła magiczną kwotę 1 mln euro przychodów miesięcznie (wzrost o 104%).

Zmiana struktury przychodów w spółce, w tym znaczne zwiększenie wpływów z wdrożeń produktów własnych i sprzedaży usług konsultacyjnych zaowocowały rekordowym wynikiem przekraczającym 1 mln euro przychodu miesięcznie. W grudniu 2019 roku struktura przychodów w technologicznej Grupie przedstawiała się następująco:

  • usługi programistyczne  – 2,41 mln zł (wzrost o 43% y/y),
  • wdrożenia systemów LIMS – 1,36 mln zł (wzrost o 110% y/y),
  • wpływy ze sprzedaży licencji na produkty własne (w szczególności Zonifero) – 1 mln zł.

Ze względu na święta i urlopy pracowników grudzień zawsze był dla nas najsłabszym miesiącem w roku. Dlatego bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie wyniki grudnia 2019. Po raz pierwszy na gołych liczbach mogłem zauważyć efekty zmiany strategii i zainwestowania w start–up proptechowy – Zonifero oraz w stworzenie Centrum Kompetencyjnego, wdrażającego LIMS dla laboratoriów. Po niecałych 5 latach od założenia firmy zaczęliśmy generować przychód miesięczny na poziomie miliona euro. A samo Zonifero przyniosło aż 1 mln zł przychodu”  – podkreśla Robert Strzelecki, prezes zarządu TenderHut.

Prawdziwymi gwiazdami grudnia okazały się dwa projekty realizowane przez Grupę. Jednym z nich jest Zonifero – start–up z rodziny PropTech. “Ten produkt jest mi niezwykle bliski, ponieważ jego geneza leży u podstaw intensywnego rozwoju całej Grupy. Problemy organizacyjne rozwiązaliśmy przy pomocy stworzonej przez nas aplikacji, która wyewoluowała do jednego z dynamiczniej rozwijających się start–up’ów w swojej kategorii. Dziś Zonifero to milion złotych wygenerowanego przychodu i kilka kontraktów podpisanych na pięć lat na budynki, które zostaną wybudowane w 2020 i 2021 roku, a projekt niedawno wyszedł z fazy inkubacji”  – tłumaczy Robert Strzelecki.

Kolejnym projektem zapewniającym rosnący przychód technologicznej Grupie to wdrożenia specjalistycznych systemów LIMS umożliwiających automatyzację pracy laboratoriów. Spółka Solution4Labs rozbudowała Centrum Kompetencyjne, które świadczy usługi w zakresie optymalizacji pracy laboratoryjnej na całym świecie, przy użyciu systemów informatycznych. Konsultanci Centrum Kompetencyjnego specjalizują się w doradztwie z zakresu wdrożeń systemów informatycznych w laboratoriach wszystkich branż, wykorzystując doświadczenie nabyte przy realizacji największego na świecie projektu wdrożenia systemu laboratoryjnego – w 640 laboratoriach, w 100 krajach na świecie, dla 32 tysięcy użytkowników. W 2019 roku Solution4Labs otworzyło swój oddział w Chinach, wchodząc tym samym na obiecujący rynek azjatycki, a także stworzyło szereg produktów rozszerzających oprogramowanie partnerskie SampleManager oraz swój własny produkt Holo4Labs.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *