Rynek

Ruszyła 4. edycja programu MIT Enterprise Forum CEE – 200 tys. zł na rozwój działalności dla startupów

MIT Enterprise Forum CEE rozpoczął rekrutację do jesiennej edycji programu skalowania startupów. Firmy, które zakwalifikują się do 4 edycji, zyskają szansę m.in. na pilotażowe wdrożenie swoich rozwiązań, pozyskanie nowych klientów i 200 tysięcy złotych dofinansowania na dalszy rozwój biznesu w Polsce, Europie oraz w USA. Aplikacje składać można do 28 czerwca 2020 roku.

Ruszyła 4. edycja programu MIT Enterprise Forum CEE – 200 tys. zł na rozwój działalności dla startupów

W obliczu pandemii COVID-19 ludzkość walczy obecnie nie tylko o zdrowie i życie populacji, ale także o przyszłość światowej gospodarki. W tej trudnej rzeczywistości muszą zatem odnaleźć się nie tylko państwa i ich służby zdrowia, ale również wszelkiego rodzaju firmy oraz przedsiębiorstwa. W walce z koronawirusem mocno pomagają innowacyjne rozwiązania proponowane i rozwijane przez startupy. Poszukiwaniem i wspieraniem ich w regionie Europy Środkowo-Wschodniej od lat zajmuje się właśnie MIT Enterprise Forum CEE. Akcelerator patronuje startupom rozwijającym technologie z obszarów FinTech, InsurTech, Energy, SmartBuildings, Industry 4.0, Digital Solutions, HealthTech, MedTech, DigitalHealth, MarTech, Sustainability czy Waste Management.

Gra o wielką stawkę

Do 4. edycji programu wybrane zostaną 22 startupy, które uzyskają dostęp do zespołu ponad 120 polskich oraz międzynarodowych ekspertów, unikalnego know-how rodem z uniwersytetu MIT, a także zaplecza technicznego i technologicznego partnerów programu. Co więcej, każdy z zakwalifikowanych przedsiębiorców otrzymuje także szansę na pilotażowe wdrożenie swojego projektu sfinansowane w kwocie do 200 tysięcy złotych. Gra toczy się więc o wielką stawkę.

„To co oferujemy startupom zgłaszającym się do 4. edycji programu to realna pomoc w rozwoju ich modeli biznesowych i łączenie ich z potencjalnymi inwestorami, partnerami biznesowymi oraz przyszłymi klientami w Polsce, regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz w Stanach Zjednoczonych. Wszystko po to, by w przyszłości mogli sprawnie odnaleźć się w rynkowej rzeczywistości, skutecznie skomercjalizować swoje rozwiązania oraz efektywnie pozyskiwać kolejne rundy finansowania” – tłumaczy Łukasz Owczarek, Head of Acceleration MIT Enterprise Forum CEE.

Najlepsze startupy naukowo-technologiczne z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, wybrane w trakcie planowanego na styczeń 2021 roku DemoDay programu, uzyskają również zaproszenie na Bootcamp w Bostonie. W trakcie tego wydarzenia będą mogły zaprezentować swoje technologie przed inwestorami i potencjalnymi klientami z USA. Wspomniana wizyta szkoleniowa w Bostonie to również czas na osobiste poznanie jednego z największych na świecie ekosystemów innowacji oraz przygotowanie strategii wejścia swojego biznesu na rynek amerykański przy wsparciu najlepszych ekspertów.

Dodatkowe 100 tys. złotych dla innowacji społecznych

Uzupełnieniem programu akceleracji jest konkurs CVC Young Innovator Awards – organizowany przez CVC Capital Partners – partnera programu MIT Enterprise Forum CEE. Na zwycięzcę czekać będzie nagroda w wysokości 100 tysięcy złotych. W rywalizacji mogą wziąć udział startupy, które zakwalifikują się do programu, spełnią wymogi regulaminowe konkursu, a ich technologie cechować się będą wysoką użytecznością społeczną.

„Obecny kryzys wyłoni nowych liderów spośród tych spółek, które będą potrafiły szybko zaadoptować się do „nowej normalności” i odpowiadać na realne potrzeby klientów. W konkursie chcemy docenić tych, którzy potrafią obserwować trendy rynkowe i odpowiadając na nie tworzą innowacyjne rozwiązania technologiczne, jednocześnie adresując potrzeby społeczne”  – mówi Krzysztof Krawczyk, partner CVC Capital Partners.

Patron i partnerzy programu

Przypomnijmy, że akceleracja MIT Enterprise Forum CEE realizowana jest pod patronatem prestiżowego ośrodka naukowego i amerykańskiej kuźni unicorn-ów – Massachussets Institute of Technology (MIT). Partnerami głównymi programu są trzy organizacje – Adamed, Coca-Cola Polska oraz MCX. Wśród partnerów wspierających znaleźli się z kolei: CVC Capital Partners, TVN – część Grupy Discovery, HubHub, MDI Energia, Nationale-Nederlanden, Sollers Consulting oraz PZU. Realizacja programu dofinansowana jest grantem przyznanym Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Działania 2.5 POIR Programy Akceleracyjne.

Aplikacje można składać do 28 czerwca 2020 roku za pośrednictwem strony internetowej www.mitefcee.org

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *