InfrastrukturaRynekPolecane tematy

SAP S/4HANA Cloud jest już dostępna w regionie Google Cloud w Warszawie

Region Google Cloud w Warszawie otrzymał certyfikat dla SAP S/4HANA Cloud, private edition. Od tej pory wszystkie firmy, które wybiorą Google Cloud do uruchomienia systemu SAP S/4HANA Cloud, private edition mogą przechowywać dane i aplikacje w regionie chmury utworzonym przez Google Cloud w stolicy Polski.

SAP S/4HANA Cloud jest już dostępna w regionie Google Cloud w Warszawie

Jak wspomniała Magdalena Dziewguć, dyrektor biznesowa Google Cloud w Polsce, SAP to jeden z pierwszych, ale nie jedyny, międzynarodowy dostawca oprogramowania, który będzie korzystał z infrastruktury IT w regionie Google Cloud w Warszawie. W najbliższym czasie będą to też np. dostawcy narzędzi analitycznych i hurtowni danych.

Wg Thomasa Duschek, prezesa zarządu SAP Polska, pierwszy, polski klient korzysta już z systemu SAP S/4HANA Cloud znajdującego się w warszawskim data center Google Cloud. Dodatkowo SAP posiada już 14-tu certyfikowanych partnerów pod kątem realizacji projektów w ramach oferty RISE with SAP. Wśród nich są m.in. NTT DATA Business Solutions, Operator Chmury Krajowej czy S&T Poland. „Oczywiście wszyscy oni mogą w ich ramach korzystać z infrastruktury Google Cloud w Warszawie, w tym narzędzi uzupełniających naszą ofertę takich, jak algorytmy Artificial Intelligence i Machine Learning” – dodaje. Umowa pomiędzy polskimi oddziałami Google i SAP to część globalnego porozumienia.

Przypomnijmy, na początku 2021 roku SAP ogłosił wprowadzenie nowej oferty, RISE with SAP, która – jak przekonują przedstawiciele firmy – łączy w sobie wszystko, czego firmy potrzebują, aby efektywnie zcyfryzować swój biznes. Jednym z podstawowych elementów tego programu jest możliwość uruchomienia kluczowych systemów ERP np. w chmurze, z wykorzystaniem SAP S/4HANA Cloud, private edition.

Przeczytaj również
HPE rozszerzy ofertę GreenLake o nowe rozwiązania z obszaru ochrony danych w chmurze

W ramach oferty RISE with SAP dostępne są m.in. usługi związane z projektowaniem, modelowaniem i automatyzowaniem procesów biznesowych, niezbędne oprogramowanie biznesowe, a także narzędzia oparte na dobrych praktykach branżowych. Elementem nowej oferty są także rozwiązania technologiczne SAP, w tym SAP S/4HANA Cloud i SAP Business Technology Platform, wraz z usługami wsparcia w zakresie modernizacji infrastruktury IT oraz migracji do środowisk chmury obliczeniowej.

RISE with SAP to kompleksowa oferta, która ułatwia każdej firmie wejście na drogę transformacji w kierunku inteligentnego przedsiębiorstwa, niezależnie od punktu startu czy złożoności obecnych procesów. SAP wspiera proces cyfrowej transformacji i bierze pełną odpowiedzialność za dostępność wysokiej jakości usług, operacji i wsparcia. Certyfikacja regionu Google Cloud Warszawa dla SAP S/4HANA Cloud, private edition zapewnia klientom w Polsce kolejne możliwości wyboru w zakresie przetwarzania danych i utrzymania aplikacji w chmurze” – mówi Thomas Duschek.

Dzięki certyfikacji dla regionu Google Cloud Warszawa, wszystkie firmy w Polsce będą miały możliwość wyboru lokalizacji, w której będą przechowywać dane i aplikacje SAP oraz skorzystać z szybkiej adopcji chmury, którą zapewnia RISE with SAP.

Połączenie oferty rozwiązań SAP i nowego regionu Google Cloud w Warszawie otwiera nawet największym i najbardziej wymagającym przedsiębiorstwom możliwość skorzystania z najnowocześniejszych technologii przechowywania i przetwarzania danych w nowej lokalizacji oraz uruchomienia krytycznych aplikacji przy niskich opóźnieniach i najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Dzięki temu, wspólnie z SAP wspieramy polskie firmy w skutecznej i efektywnej kosztowo transformacji ich biznesu z wykorzystaniem chmury” – mówi Magdalena Dziewguć.

Przeczytaj również
Jesteśmy dla naszych klientów przewodnikiem po świecie chmury

Region Google Cloud Warszawa został uruchomiony w kwietniu 2021 roku. Infrastruktura obliczeniowa Google wspiera firmy w tej części Europy we wdrażaniu nowych rozwiązań chmurowych szybciej i bezpieczniej dzięki trzem strefom dostępowym z hiperszybką siecią i minimalnym opóźnieniem. Wpłynie to na przyspieszenie ożywienia gospodarczego, a także wprowadza możliwość lokalnego przechowywania oraz przetwarzania danych przez klientów. Ułatwi to sektorom regulowanym, takim jak branża finansowa czy ubezpieczeniowa spełnienie nałożonych wymogów i implementację technologii chmurowych zgodnie z wymaganiami prawnymi.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *