Branża ITRynek

Schneider Electric wstrzymał wszystkie nowe inwestycje oraz międzynarodowe dostawy w Rosji i Białorusi

Przedstawiciele globalnej firmy specjalizującej się w zarządzaniu energią elektryczną poinformowali o zamiarze sprzedaży działalności handlowej i produkcyjnej Schneider Electric w Rosji lokalnemu kierownictwu oraz o wstrzymaniu – z dniem 24 lutego – wszystkich nowych inwestycji i międzynarodowych dostaw na projekty zlokalizowane na terenie Federacji Rosyjskiej i Białorusi.

Schneider Electric wstrzymał wszystkie nowe inwestycje oraz międzynarodowe dostawy w Rosji i Białorusi

Po dokładnej wcześniejszej analizie sytuacji i możliwości, władze Schneider Electric ogłosiły podpisanie listu intencyjnego w sprawie sprzedaży działalności handlowej i produkcyjnej Schneider Electric w Rosji na rzecz lokalnego zespołu kierowniczego. Umowa ta ma podlegać zatwierdzeniu przez lokalne władze.

Przedsiębiorstwo planuje przeprowadzić ten transfer w pełni kontrolowany sposób. Ponadto przeznaczy środki na wsparcie 3 500 pracowników w Rosji i na Białorusi w trakcie trwania tego procesu.

Dotychczas Schneider Electric generował około 2% swojej sprzedaży w Rosji.

W wyniku sprzedaży i likwidacji swojej obecności w Rosji firma spodziewa się dokonania odpisu do 300 mln euro wartości księgowej netto oraz odwrócenia rezerwy związanej z tymi działaniami, szacowanej obecnie na 120 mln euro.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *