Branża ITRynekPolecane tematy

Spark: Change the Future – ogólnopolska, startupowa akcja do walki z kryzysem COVID-19

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Ericsson rozpoczęły nabór do Spark: Change the Future. To specjalna runda akceleratora Startup Spark, będąca odpowiedzią na wyzwania związane z rozwojem epidemii koronawirusa. Nabór potrwa do 30 marca.

Spark: Change the Future – ogólnopolska, startupowa akcja do walki z kryzysem COVID-19

Poszukiwane są technologiczne i społeczne rozwiązania startupowe z obszaru edukacji, wsparcia osób w grupie ryzyka, analizy danych, bezpieczeństwa, izolacji, monitorowania oraz innych, które mają wpływ na pandemię, jej skutki gospodarcze, społeczne i zdrowotne.

„Technologie mobilne wykorzystywane są w rozwoju społecznym i gospodarczym w harmonijnych czasach wzrostu ekonomicznego. Dzisiaj, w tak wyjątkowej i trudnej sytuacji mają dodatkowo ogromny potencjał zarówno w ratowaniu życia, jak i funkcjonowaniu szkół czy pracy zdalnej. Ericsson jest w pełni gotów na wsparcie tej inicjatywy. Cieszymy się mogąc uczestniczyć w tak szczególnie potrzebnym społecznie przedsięwzięciu” — mówi Marcin Sugak, dyrektor d/s rozwoju w firmie Ericsson.

Do 160 tys. zł wsparcia na jeden startup

Spark: Change the Future jest częścią programu „Strefa Wsparcia”, stworzonego z myślą o wszystkich przedsiębiorcach zastanawiających się jak funkcjonować w trudnych czasach kryzysu wywołanego przez COVID-19. Na pakiet pomocowy składają się między innymi bezpłatne, zdalne konsultacje z ekspertami z zakresu prawa, gospodarki i cyberbezpieczeństwa, portal z najnowszymi informacjami dla przedsiębiorców, a także runda specjalna akceleratora Startup Spark.

Rekrutacja rozpoczęła się 23 marca i potrwa do końca tego miesiąca. Łączna pula środków przeznaczonych na działanie to 500 tys. zł w formie grantów finansowych (jeden startup może otrzymać wsparcie do 160 tys. zł). W dalszym rozwoju zakwalifikowanych produktów i usług startupom pomagać będą eksperci Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz firmy Ericsson.

„W pełni wspieram błyskawiczną inicjatywę oraz wielkie zaangażowanie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w misję poszukiwania, stymulowania i rozwoju nowych rozwiązań mogących pomóc nie tylko biznesowi, ale i całemu społeczeństwu w obliczu obecnego kryzysu. Cieszę się bardzo z kreatywnego podejścia zespołu Startup Spark i zaadoptowania realizowanego obecnie programu akceleracyjnego na bieżące pilne potrzeby. Wierzę w fantastyczną pomysłowość i mobilizację naszych przedsiębiorców i innowatorów, szczególnie w sytuacji zagrożenia. Z niecierpliwością będę oczekiwał na pierwsze pomysły i perspektywy szybkiego wdrożenia na rynek” – podsumowuje Jacek Bukowicki, ekspert z Departamentu Rozwoju Startupów w Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *