Rynek

Spółka ATM zmieniła nazwę na Atman

Od 9 września 2021 roku, Warszawska spółka ATM S.A. zmieniła nazwę na Atman sp. z o.o. Działanie to ma uspójnić komunikację i lepiej zidentyfikować się z marką Atman, którą od wielu lat ATM budowała dla swoich usług teleinformatycznych, poinformowali przedstawiciele spółki. Firma Atman sp. z o.o. kontynuuje działalność ATM S.A. w zakresie wszystkich praw i obowiązków wynikających z wcześniej zawartych przez ATM S.A. umów.

Spółka ATM zmieniła nazwę na Atman

Decyzja o zmianie jest zwieńczeniem wieloletnich działań promocyjnych wokół marki Atman, których ważnym elementem było wprowadzenie w 2017 roku nowego logo dla marki wraz z hasłem „non-stop-data”. Jak tłumaczą przedstawiciele spółki, nowy branding odzwierciedla strategię firmy polegającą na dążeniu do utrzymywania i rozwijania najwyższej jakości infrastruktury i usług teleinformatycznych w celu zapewniania klientom nieprzerwanego dostępu do danych.

Pod koniec września tego roku Atman zamierza oddać do użytku kolejny obiekt w ramach rozbudowy Centrum Danych Atman Warszawa-1 na Pradze-Południe. Budynek F6 z sześcioma komorami serwerowymi zwiększa podaż powierzchni kolokacyjnej o 1440 mkw. netto, a łączna powierzchnia centrów danych Atmana (3 lokalizacje) wraz z F6 wynosi 10 800 mkw. netto. W związku z niesłabnącym zapotrzebowaniem na usługi przetwarzania i przechowywania danych, a także rozwojem edge computingu, firma planuje w najbliższych latach kolejne inwestycje w rozbudowę swojej infrastruktury data center w Polsce – zapewniają specjaliści Atman.

Przypomnijmy, że ATM rozpoczął działalność na polskim rynku teleinformatycznym na początku lat 90. Inwestycje we własną metropolitalną sieć światłowodową (MAN) w Warszawie i jej centrum zarządzania NOC doprowadziły do powstania w 2001 roku sieci światłowodowej o nazwie „Atman”. Od tego czasu firma systematycznie inwestowała w infrastrukturę ICT i budowała bogate portfolio usług z zakresu transmisji, przetwarzania, przechowywania i bezpieczeństwa danych – wszystkie świadczone pod marką handlową Atman. Obok krajowej sieci światłowodowej Atman, firma jest obecnie operatorem trzech ośrodków przetwarzania danych: Centrum Danych Atman Warszawa-1, Centrum Danych Atman Warszawa-2 i Centrum Danych Atman Katowice-1.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *