Branża ITRynek

Spyrosoft zadebiutował na głównym rynku GPW

Akcje tej międzynarodowej firmy IT z Wrocławia, zajmującej się inżynierią oprogramowania, od dziś notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wejście na giełdę nie wiąże się natomiast z emisją akcji – poinformowano w oficjalnym komunikacie. Dodajmy, że przez ostatnie dwa lata spółka Spyrosoft notowana była na rynku NewConnect. 

Spyrosoft zadebiutował na głównym rynku GPW
Zdjęcie: Mikołaj Marszycki

Spyrosoft działa na rynku od 2016 roku i rozwija się korzystając ze stale rosnącego popytu na usługi programistyczne. W ciągu kilku lat spółka rozbudowała zespół pracowników i współpracowników do 1000 osób, otworzyła biura w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Chorwacji, Stanach Zjednoczonych, Indiach, a ostatnio także w Argentynie i Rumunii. Tylko w 2021 roku przychody firmy zwiększyły się o ponad 50% do 174 milionów zł, zysk EBIDTA osiągnął poziom 32 mln zł (+24%), podczas gdy zysk netto wzrósł o 37% do 17 mln zł.

“Od czasu debiutu na NewConnect nasza kapitalizacja wzrosła ponadtrzykrotnie. Inwestorzy docenili nasze perspektywy i jakość biznesu. Wierzymy, że dzięki przeprowadzce na rynek główny staniemy się jeszcze bardziej rozpoznawalni, a grono inwestorów, którzy docenią spółkę znacznie się powiększy, czego zapowiedzią była niedawno ogłoszona informacja, że na koniec roku w naszym akcjonariacie obecny był największy na świecie fundusz emerytalny” – skomentował Konrad Weiske, współzałożyciel i prezes Grupy Spyrosoft. “Nasz debiut odbywa się w cieniu wojny, która toczy się zaledwie 170 kilometrów stąd. Jesteśmy całym sercem z naszymi ukraińskimi kolegami i koleżankami oraz wszystkimi innymi ludźmi tak ciężko doświadczonymi w tym czasie. Głęboko wierzymy, że wojna zakończy się jak najszybciej” – dodał.

Jak poinformowali przedstawiciele spółki, wejście Spyrosoft na giełdę nie wiąże się z emisją akcji – firma finansuje rozwój z bieżących przepływów finansowych i wypracowywanych zysków. Główne inwestycje dotyczą otwarć biur na nowych rynkach, rozbudowy zespołu specjalistów oraz ich rozwoju. Średnio w miesiącu Grupa zatrudnia 40 osób. Spółka inwestuje również w nowe gałęzie biznesu, m.in. w cyberbezpieczeństwo, customer support, czy e-commerce.

Przypomnijmy, że Spyrosoft zajął 2. miejsce wśród polskich firm technologicznych w tegorocznej edycji prestiżowego rankingu Financial Times 1000 Europe’s Fastest Growing Companies (globalnie na 127 pozycji).

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *