PracaBranża ITRynek

Spyrosoft w ciągu kilku lat zatrudni w Warszawie nawet 400 osób

Do końca 2021 roku firma Spyrosoft chce zatrudnić w Warszawie 50 osób. Poszukiwani będą m.in. programiści Java oraz .Net, a także testerzy aplikacji oraz specjaliści z obszaru analityki biznesowej i data science. W ciągu najbliższych 5 lat zatrudnienie w nowym oddziale Spyrosoft znajdzie nawet 400 osób.

Spyrosoft w ciągu kilku lat zatrudni w Warszawie nawet 400 osób

Przedstawiciele firmy podkreślają, że ambitne plany zwiększenia zatrudnienia stanowią odpowiedź na wzrost zainteresowania klientów usługami z zakresu doradztwa i dostarczania kompleksowych rozwiązań IT opartych na technologiach światowej klasy. “Popyt na nasze usługi szybko rośnie, więc z początkiem bieżącego roku zdecydowaliśmy o intensywnej rozbudowie biura w Warszawie, gdzie rynek pracy daje dostęp do wysoko wykwalifikowanych specjalistów” – mówi Sebastian Łękawa, członek zarządu Spyrosoft. Obecnie firma Spyrosoft oferuje kompleksowe usługi w zakresie tworzenia oprogramowania na rzecz przedsiębiorstwo z Polski, Europy i USA.

Za rozwój warszawskiego biura Spyrosoft odpowiada Rafał Gruszczyński, który dołączył do zespołu Spyrosoft w pierwszym kwartale br. “W Warszawie do końca roku chcemy zwiększyć zatrudnienie do 50 osób, a docelowo, w perspektywie 5 lat, do 400. Zatrudniamy testerów, programistów Java i .Net oraz specjalistów w zakresie Business Intelligence i Data Science. Szukamy deweloperów z ponad 5-letnim doświadczeniem w realizacji projektów lub produktów software’owych oraz programistów, którzy mając 2-3 lata doświadczenia, chcą dalej zgłębiać tajniki kodowania, pracując w międzynarodowych i zwinnych zespołach deweloperskich” – podkreśla Rafał Gruszczyński.

Z oficjalnych informacji wynika, że Spyrosoft dostarcza oprogramowanie dla wielu branż, w tym dla sektora motoryzacyjnego i przemysłowego, a także branży finansów, mediów i rozrywki, a także administracji publicznej. Spyrosoft rozwija dla swoich klientów m.in. rozwiązania z zakresu informacji geoprzestrzennej, czy oprogramowania wbudowanego.

Obecnie firma posiada oddziały we Wrocławiu, Warszawie, Białymstoku i Krakowie, a także w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Chorwacji, Stanach Zjednoczonych oraz w Indiach. W skali świata Spyrosoft zatrudnia dziś niemal 700 specjalistów. Pracownicy firmy są zaangażowani nie tylko w projektowanie, tworzenie i wdrażanie oprogramowanie, ale także w zarządzanie realizowanymi dla klientów projektami. Firma zapewnia również usługi doradztwa w zakresie wyboru rozwiązań IT jak najlepiej dopasowanych do potrzeb klientów i regulacji występujących w konkretnej branży.

Obecnie ok. 80% przychodów firmy generuje działalność na rynkach zagranicznych, głównie w Wielkiej Brytanii oraz w Niemczech. Jeszcze w tym roku firma zamierza wejść na GPW. Obecnie spółka jest notowana na rynku NewConnect.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *