Informacje prasoweBranżaRynek

Szwedzka sieć sprzedaży detalicznej uruchomiła nowy system ERP

System IFS Applications wspiera 81 placówek sieci Rusta i obsługuje sklepy, magazyny oraz biura w Szwecji, Norwegii, Chinach, Indiach i Tajlandii. Prace wdrożeniowe trwały 11 miesięcy. Nowy system zapewnia lepszy wgląd w sytuację przedsiębiorstwa, pozwala zwiększyć elastyczność organizacji, a także szybkość reagowania na zmiany otoczenia.

Szwedzka sieć sprzedaży detalicznej uruchomiła nowy system ERP

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że międzynarodowa firma Rusta AB, czołowa szwedzka sieć handlowa rozprowadzająca produkty gospodarstwa domowego i rekreacyjne, wdrożyła system IFS Applications™ do sprzedaży detalicznej we wszystkich swoich placówkach.

Jak poinformowano w grudniu 2013 r., firma Rusta zdecydowała się wdrożyć system IFS Applications, aby usprawnić swój przyszły rozwój i umożliwić rozszerzanie działalności na rynku międzynarodowym. Rozwiązanie zostało wdrożone pod koniec września 2014 r., a już na początku listopada 81 sklepów w Szwecji i Norwegii korzystało z sytemu IFS Applications, zaledwie 11 miesięcy po rozpoczęciu projektu.

Poza sklepami i magazynami w Skandynawii firma Rusta posiada również wiele biur i węzłów logistycznych w Chinach, Indiach, Tajlandii, zatrudniając w sumie około 1300 osób. Dzięki systemowi IFS Applications firma Rusta mogła usprawnić prowadzone działania biznesowe i wyeliminować rozwiązania indywidualne oraz procesy oparte na arkuszach Excel.

„Dzięki systemowi IFS Applications jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia celu, jakim jest stworzenie najbardziej wydajnego działu IT wśród firm w naszej branży” − powiedział Päivi Redig, dyrektor ds. informatyki firmy Rusta. „Szybkie wdrożenie systemu IFS Applications utwierdza nas w przekonaniu, że równie szybko osiągniemy zwrot z inwestycji poprzez ograniczenie zbędnych źródeł danych oraz zwiększenie efektywności użytkowników systemu”.

„Z przyjemnością informujemy o pomyślnym wdrożeniu systemu IFS Applications w firmie Rusta, jednej z najszybciej rozwijających się sieci sprzedaży detalicznej w Skandynawii” − powiedział Glenn Arnesen, prezes IFS Scandinavia. „Wdrożenie systemu jest dużym osiągnięciem zarówno naszego Centrum optymalizacji sprzedaży detalicznej, jak i całej firmy. System IFS Applications zapewni bardziej skonsolidowany wgląd w funkcjonowanie firmy Rusta, co umożliwi szybkie reagowanie na zmieniające się potrzeby rynkowe, a także ułatwi stopniowe poszerzanie funkcjonalności w obliczu przyszłego rozwoju firmy”.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *