BranżaInformacje prasoweRynek

Szwedzka sieć sprzedaży detalicznej uruchomiła nowy system ERP

System IFS Applications wspiera 81 placówek sieci Rusta i obsługuje sklepy, magazyny oraz biura w Szwecji, Norwegii, Chinach, Indiach i Tajlandii. Prace wdrożeniowe trwały 11 miesięcy. Nowy system zapewnia lepszy wgląd w sytuację przedsiębiorstwa, pozwala zwiększyć elastyczność organizacji, a także szybkość reagowania na zmiany otoczenia.

Rusta_shop1

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że międzynarodowa firma Rusta AB, czołowa szwedzka sieć handlowa rozprowadzająca produkty gospodarstwa domowego i rekreacyjne, wdrożyła system IFS Applications™ do sprzedaży detalicznej we wszystkich swoich placówkach.

Jak poinformowano w grudniu 2013 r., firma Rusta zdecydowała się wdrożyć system IFS Applications, aby usprawnić swój przyszły rozwój i umożliwić rozszerzanie działalności na rynku międzynarodowym. Rozwiązanie zostało wdrożone pod koniec września 2014 r., a już na początku listopada 81 sklepów w Szwecji i Norwegii korzystało z sytemu IFS Applications, zaledwie 11 miesięcy po rozpoczęciu projektu.

Poza sklepami i magazynami w Skandynawii firma Rusta posiada również wiele biur i węzłów logistycznych w Chinach, Indiach, Tajlandii, zatrudniając w sumie około 1300 osób. Dzięki systemowi IFS Applications firma Rusta mogła usprawnić prowadzone działania biznesowe i wyeliminować rozwiązania indywidualne oraz procesy oparte na arkuszach Excel.

„Dzięki systemowi IFS Applications jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia celu, jakim jest stworzenie najbardziej wydajnego działu IT wśród firm w naszej branży” − powiedział Päivi Redig, dyrektor ds. informatyki firmy Rusta. „Szybkie wdrożenie systemu IFS Applications utwierdza nas w przekonaniu, że równie szybko osiągniemy zwrot z inwestycji poprzez ograniczenie zbędnych źródeł danych oraz zwiększenie efektywności użytkowników systemu”.

„Z przyjemnością informujemy o pomyślnym wdrożeniu systemu IFS Applications w firmie Rusta, jednej z najszybciej rozwijających się sieci sprzedaży detalicznej w Skandynawii” − powiedział Glenn Arnesen, prezes IFS Scandinavia. „Wdrożenie systemu jest dużym osiągnięciem zarówno naszego Centrum optymalizacji sprzedaży detalicznej, jak i całej firmy. System IFS Applications zapewni bardziej skonsolidowany wgląd w funkcjonowanie firmy Rusta, co umożliwi szybkie reagowanie na zmieniające się potrzeby rynkowe, a także ułatwi stopniowe poszerzanie funkcjonalności w obliczu przyszłego rozwoju firmy”.

Tagi

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *