InfrastrukturaRynek

T-Mobile rozpoczął współpracę z Polskim Światłowodem Otwartym

Dzięki niej T- Mobile zyska dostęp do sieci PŚO, obejmującej swoim zasięgiem blisko 3,8 mln gospodarstw domowych. Umowę między spółkami podpisano w grudniu br. – reguluje ona współpracę stron dotyczącą zarówno sieci HFC, jak i FTTH. Usługi hurtowe udostępniane są w modelu BSA (bitstream access).

T-Mobile rozpoczął współpracę z Polskim Światłowodem Otwartym

 

Dzięki wspomnianej umowie klienci, którzy dotąd byli poza zasięgiem oferty światłowodowej T-Mobile, lecz znajdują się w zasięgu sieci PŚO, uzyskają możliwość korzystania z niej. Wkrótce będą mogli skorzystać z pełnej oferty konwergentnej magentowego operatora.

“Cieszymy się, że T-Mobile, jeden z największych operatorów w kraju, zauważył potencjał, płynący z naszej oferty i otwartego dostępu do sieci docierającej do blisko 3,8 mln domów w Polsce. Przez ostatnie miesiące przygotowywaliśmy się do uruchomienia usług T-Mobile na naszej sieci i jesteśmy gotowi, by już na początku 2024 roku pojawili się na niej pierwsi abonenci tego operatora” – skomentował Ignacio Irurita, prezes zarządu Polskiego Światłowodu Otwartego.

W Polsce od kilku lat następuje systematyczny wzrost liczby klientów korzystających z internetu w oparciu o BSA (bitstream access). Jak wynika z raportu UKE, w 2022 roku ich liczba zwiększyła się o 36,7% w porównaniu do 2021 roku, osiągając wartość 1,13 mln.1

“Chcemy docierać z najlepszą ofertą usług konwergentnych T-Mobile do jak największej liczby klientów. Dlatego, mimo że już w tej chwili możemy pochwalić się drugim w skali kraju największym zasięgiem usług światłowodowych, ciągle poszerzamy dostępność naszej oferty, nawiązując współpracę z takimi partnerami jak Polski Światłowód Otwarty. Dzięki temu blisko 10 mln polskich gospodarstw domowych będzie mogło skorzystać z pełnej oferty T-Mobile” – powiedział Andreas Maierhofer, prezes zarządu T-Mobile Polska.

Przedstawiciele T-Mobile podkreślają, że inwestycje firmy koncentrują się nie tylko na rozwoju sieci bezprzewodowej. Spółka intensywnie rozbudowuje także infrastrukturę światłowodową, centra danych oraz rozwija kompetencje w zakresie ICT i bezpieczeństwa.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *