Zmiany kadrowe

Tomasz Pasikowski nowym prezesem TARR Centrum Innowacyjności

Na nowym stanowisku będzie odpowiedzialny m.in. za rozwój usług oferowanych pod należącą do TARR Centrum Innowacyjności marką Exea Data Center.
W roli prezesa zarządu spółki Tomasz Pasikowski zastąpił Wojciecha Daniela.

Tomasz Pasikowski nowym prezesem TARR Centrum Innowacyjności

Tomasz Pasikowski zapowiada m.in. rozwój usług świadczonych w oparciu o centrum danych Exea, a także zbudowanie ekosystemu partnerów wyspecjalizowanych w tworzeniu rozwiązań dopasowanych do specyficznych potrzeb rynku. “Naszym celem, jako jedynej certyfikowanej TIER III serwerowni w Polsce jest zbudowanie wraz z Partnerami biznesowymi ekosystemu, który dostarcza adekwatne rozwiązania do rosnących wymagań rynku” – mówi Tomasz Pasikowski, prezes zarządu TARR Centrum Innowacyjności. Według niego oferowane pod marką Exea Data Center dobrze wpisują się w obecne potrzeby biznesowe. “Obecnie polskie firmy ze wszystkich sektorów rynku stoją przed dużym wyzwaniem – jak bezpiecznie efektywnie zarządzać kluczowymi zasobami każdego przedsiębiorstwa, jakim są dane oraz infrastruktura teleinformatyczna w ramach, której są one gromadzone i wykorzystywane. Exea Data Center umożliwia każdemu przedsiębiorcy dostęp w modelu usługowym do zaawansowanej infrastruktury IT, która dotychczas zarezerwowana była wyłącznie dla dużych przedsiębiorstw i korporacji” – dodaje.

W latach 2014 – 2016 Tomasz Pasikowski zajmował stanowisko Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Przewozów Regionalnych. W latach 2007–2014 był Dyrektorem Zarządzającym BRE Banku, a w 2014 Doradcą Zarządu mBanku. W latach 2007–2013 był członkiem rady Forum Obywatelskiego Rozwoju. Wcześniej, przez 6 lat zasiadał w zarządzie Narodowego Banku Polskiego. W przeszłości był też członkiem rad nadzorczych m.in. Narodowego Funduszu Inwestycyjnego, Krajowej Izby Rozliczeniowej oraz PL.2012+. Jest także członkiem Towarzystwa Ekonomistów Polskich. W latach 1990–1994 sprawował funkcję Wiceprezydenta Grudziądza, następnie od 1995 do 1998 jego Prezydenta. Jest absolwentem studiów ekonomicznych oraz prawniczych na Uniwersytecie Gdańskim.

Przeczytaj również
Nowe władze Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.