Zmiany kadrowe

Tomasz Pasikowski nowym prezesem TARR Centrum Innowacyjności

Na nowym stanowisku będzie odpowiedzialny m.in. za rozwój usług oferowanych pod należącą do TARR Centrum Innowacyjności marką Exea Data Center.
W roli prezesa zarządu spółki Tomasz Pasikowski zastąpił Wojciecha Daniela.

Tomasz Pasikowski nowym prezesem TARR Centrum Innowacyjności

Tomasz Pasikowski zapowiada m.in. rozwój usług świadczonych w oparciu o centrum danych Exea, a także zbudowanie ekosystemu partnerów wyspecjalizowanych w tworzeniu rozwiązań dopasowanych do specyficznych potrzeb rynku. “Naszym celem, jako jedynej certyfikowanej TIER III serwerowni w Polsce jest zbudowanie wraz z Partnerami biznesowymi ekosystemu, który dostarcza adekwatne rozwiązania do rosnących wymagań rynku” – mówi Tomasz Pasikowski, prezes zarządu TARR Centrum Innowacyjności. Według niego oferowane pod marką Exea Data Center dobrze wpisują się w obecne potrzeby biznesowe. “Obecnie polskie firmy ze wszystkich sektorów rynku stoją przed dużym wyzwaniem – jak bezpiecznie efektywnie zarządzać kluczowymi zasobami każdego przedsiębiorstwa, jakim są dane oraz infrastruktura teleinformatyczna w ramach, której są one gromadzone i wykorzystywane. Exea Data Center umożliwia każdemu przedsiębiorcy dostęp w modelu usługowym do zaawansowanej infrastruktury IT, która dotychczas zarezerwowana była wyłącznie dla dużych przedsiębiorstw i korporacji” – dodaje.

W latach 2014 – 2016 Tomasz Pasikowski zajmował stanowisko Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego Przewozów Regionalnych. W latach 2007–2014 był Dyrektorem Zarządzającym BRE Banku, a w 2014 Doradcą Zarządu mBanku. W latach 2007–2013 był członkiem rady Forum Obywatelskiego Rozwoju. Wcześniej, przez 6 lat zasiadał w zarządzie Narodowego Banku Polskiego. W przeszłości był też członkiem rad nadzorczych m.in. Narodowego Funduszu Inwestycyjnego, Krajowej Izby Rozliczeniowej oraz PL.2012+. Jest także członkiem Towarzystwa Ekonomistów Polskich. W latach 1990–1994 sprawował funkcję Wiceprezydenta Grudziądza, następnie od 1995 do 1998 jego Prezydenta. Jest absolwentem studiów ekonomicznych oraz prawniczych na Uniwersytecie Gdańskim.

Przeczytaj również
Sylwia Adamczyk szefową sprzedaży Xerox Polska
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *