Rynek

Usługi data center Exea dostępne także w lokalizacji warszawskiej

Zgodnie ze swoją strategią bezpieczeństwa firma Exea uruchomiła nową lokalizację swojej infrastruktury w warszawskim centrum danych należącym do NASK. Dzięki oddalonej geograficznie serwerowni, organizacje korzystające z rozwiązań spółki mają teraz możliwość wyboru regionu, z którego świadczone są usługi Exea Cloud & Backup.

Usługi data center Exea dostępne także w lokalizacji warszawskiej

Jak zapewniają przedstawiciele Exea, priorytetem firmy jest świadczenie usług w oparciu o wysokiej klasy infrastrukturę, gwarantującą bezpieczeństwo dla klientów. “Zacieśnienie współpracy z NASK traktujemy jako kolejne, jeszcze dalej posunięte działanie mające na celu troskę o zasoby naszych klientów. Codziennie pomagamy w cyfrowej transformacji firm działających m.in. w branżach regulowanych, więc dobrze rozumiemy jak istotnych gwarancji bezpieczeństwa wymagają choćby dane wrażliwe. Dodatkowy region usług Exea to jeszcze wyższy poziom jakości naszych usług, a co za tym idzie, biznesów naszych klientów” – mówi Łukasz Ozimek, dyrektor ds. operacji Exea DC.

Przypomnijmy, że Exea Data Center to uruchomiony w 2016 roku ośrodek przetwarzania danych z główną siedzibą w Toruniu. Jako jedyne centrum danych w Polsce przeszedł on niezależny audyt weryfikujący Uptime Institute i otrzymał certyfikację TIER III zarówno dokumentacji projektu serwerowni, jak i działającej infrastruktury data center. Jak tłumaczą specjaliści firmy, certyfikacja potwierdza, że usługi będą działać nieprzerwanie nawet pomimo ewentualnych awarii elementów infrastruktury czy prac serwisowych prowadzonych w ośrodku, zapewniając utrzymanie ciągłości biznesowej wszystkich systemów. Ciągłość działania dodatkowo potwierdzona została certyfikującym audytem ISO 22301.

Warto też zaznaczyć, że nie jest to pierwsza forma współpracy pomiędzy Exea a NASK. W ramach projektu „Budowa Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” toruński ośrodek kolokuje infrastrukturę NASK łączącą wszystkie szkoły w Polsce oraz dostarczającą im treści edukacyjne i wspierającą je w procesie kształcenia umiejętności cyfrowych. Obie organizacje należą również do sieci walidacji opartego na technologii blockchain rozwiązania ChainDoc wdrażanego wspólnie przez Atende i Exea, które pozwala na digitalizację dokumentów pod postacią tzw. trwałego nośnika, podsumowuję przedstawiciele Exea.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *